skip to Main Content

DKF – “Dom, który zbudował Jack”

wt13Kwie19:00DKF – “Dom, który zbudował Jack”19:00 Kategoria wydarzeniaKINO / DKF

Czas

(Wtrorek) 19:00

Szczegóły wydarzenia

USA, lata 70. Śledzimy Jacka, niezwykle inteligentnego człowieka, popełniającego pięć morderstw, które czynią go seryjnym mordercą.
Tę historię poznajemy z punktu widzenia Jacka. Każda z tych zbrodni jest dla niego swoistym dziełem sztuki, choć oczywiście jego dysfunkcja czyni normalne życie problematycznym.
Pomimo, że policyjne dochodzenie zatacza wokół niego coraz ciaśniejsze kręgi (co jednocześnie stresuje Jacka, ale i prowokuje go do kolejnych działań) decyduje się on, wbrew wszelkiej logice, na coraz ryzykowniejsze akcje. Celem jest ostateczne dzieło sztuki: kolekcja wszystkich morderstw wystawiona w domu, który Jack sam zbudował.
W trakcie opowieści, dzięki rozmowom z tajemniczym Verge, dowiadujemy się, co Jack myśli o sobie, swoich problemach i jaki ma pogląd na świat. To groteskowa połączenie sofistyki, dziecinnego użalania się nad sobą i dogłębnego objaśniania niebezpiecznych i trudnych aspektów zabójstw.
„Dom, który zbudował Jack” to mroczna i niepokojąca historia, w której jednak nie brakuje momentów filozoficznych i humorystycznych.

Więcej informacji o filmie: https://gokpromyk.pl/kino-dkf-promyk/

 

Plakat Filmu - Dom, który zbudował Jack
Back To Top
Skip to content