Marzec, 2022

pi04Marz19:00WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ DOROTY KOPERSKIEJ "PIĘ(K/T)NO"19:00 Kategoria wydarzenia:WERNISAŻ,WYSTAWA

(Piątek) 19:00

4 marca 2022 r. o godz. 19:00 zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy fotograficznej Doroty Koperskiej, będąca częścią cyklu „Pię(K/T)no”– wspólnego projektu 3 artystek: Kariny Czernek, Jagody Krzywickiej i Doroty Koperskiej.

„3 lata temu zrealizowałyśmy z Kariną Czernek i Jagodą Krzywicka cykl P I Ę ( K / T ) N O , który jest efektem wspólnego Naszego procesu, dzięki któremu powstały dwuwarstwowe obrazy Kariny, obrazowe teksty Jagody i moje „malarskie” fotografie; połączone wspólnym mianownikiem doskonałego, bo pełnego niedoskonałości piękna każdego człowieka”. /Dorota Koperska/

Projekt PIĘ(K/T)NO w swym podstawowym założeniu jest refleksją nad tym, jak bardzo potrzebujemy przestać myśleć o pięknie, jako o kanonie narzuconym nam przez media i współczesną kulturę.
Ludzkie ciało jest mapą niezbędnych do naszego rozwoju śladów doświadczeń. To nie tylko zapis historii, ale także drogowskaz w kierunku oswajania naszej różnorodności. Zderzając w warstwach sztuki to, co dopieszczone z tym, co osamotnione, można się zastanowić nad tym, na ile od nas zależy to, kim jesteśmy dla siebie i dla innych.