skip to Main Content

Zespoły będące pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów, spotykają się regularnie i biorą udział w licznych występach. Dzieci, młodzież i dorosłych chcących dołączyć do naszych grup zapraszamy na spotkanie z trenerem lub na przesłuchanie w umówionym telefonicznie terminie. Prosimy o kontakt: 33 817 07 73. Zapraszamy!

O tym, co robimy, można przeczytać poniżej rozwijając zakładki:

Logo DGF

DGF crew

DGF Crew – to ekipa taneczna specjalizująca się w hip-hopie, choć czasami lubią potańczyć sobie dancehall 🙂

DGF-y o sobie:
„Początki naszej przygody sięgają 2013 roku, kiedy nasza „matka” Paulina Pinka Kachel, członkini United Royal Tribe, postanowiła założyć w Bielsku-Białej nową hip-hopowo/dancehallową formację taneczną. Po jakimś czasie doczekaliśmy się własnego logo, który zaprojektował nam niezawodny Kacper Kiper Kudyniuk (Facebook: @planetkacpero). (…) Lata mijały, skład się zmieniał, nikt nie przypuszczał jednak, że DGF Crew przerodzi się w małą, kochającą się rodzinę – w paczkę uwielbiających się ludzi, dzielących tę samą pasję. Każdy z nas jest zupełnie inny, ma własne zainteresowania i inaczej realizuje swoje życie. Jednak taniec, jak również wspólne spędzanie czasu powodują, że jesteśmy sobie bardzo bliscy. (…) DGF Crew to zdecydownie coś więcej niż taniec. Niezmiernie cieszymy się z osobistych sukcesów każdego członka zespołu, dużo rozmawiamy, ale również wspieramy się w gorszych chwilach. Na naszych treningach obowiązuje dobry (aczkolwiek dość specyficzny ;P) humor, radosne nastawienie, a niekiedy nawet pyszna pizza – oczywiście na wzmocnienie! „Nasze czwartki” są wielką radością spotkania przyjaciół i cudownym sposobem na odreagowanie szarzyzny codziennego dnia. Słysząc muzykę i śpiewającą „matkę” w sekundę zapominamy o wszelkich problemach.”

Tancerzami ekipy są:
Ola Kasperek – nasza tancera o złotym głosie
Alina Karnaś – nasza Pani adwokat
Ala Pasierbek – specjalistka od jazdy konnej, w przyszłości Pani weterynarz
Bożena Muzyka – nasza modelka
Dagmara Chmielewska – zawsze uśmiechnięta i zadowolona
Daria Surma – wszystkich umie postawić do pionu
Gaba Korzondkowska – specjalistka od garderoby
Gaba Pasko – specjalistka od kawałów
Justyna Posłuszna – od początku z nami, najspokojniejsza, ale dzielnie znosi swoje szalone rodzeństwo
Karola Kanik – nasz zawzięty, taneczny dzik
Klara Gnatowsky – mistrz gry w słuchawki
Klaudyna – Klaudia Szary – charakterna jak Mała Mi
Cysiu – Krzysztof Marciniak – bardzo cierpliwy rodzynek
Majka – Maria Wieczorek – nasza Pani kosmetolog
Marta Kora – piecze nam najlepsze ciasta na świecie
Kude Fix – Martyna Kuder – kocha pokazy i stres przed zawodami i imprezy
Natalia Kawka – najlepszy rozbrajacz atmosfery
Natalia Wielgus – nasz grafik
Olivka Zagórska – najlepiej z wszystkich mówi „Hej!”
Wojtek Popardowski – cierpliwy rodzynek, nasz informatyk i sklejacz muzy
Zuza Samojedny – nasz najmłodszy DGF-efek

Przez wszystkie lata zapracowali sobie na liczne osiągnięcia, m.in.:
III miejsce (w kategorii street dance: pow. 15 lat) na I Ogólnopolskim Spotkaniu
Tanecznym DWA RAZY WIĘCEJ 2018 w Bielsku-Białej,
III miejsce na Gali Tanecznej MIX 2018 w Wodzisławiu Śląskim,
II miejsce (w kategorii street dance: pow. 15 lat) na II Ogólnopolskim Spotkaniu
Tanecznym DWA RAZY WIĘCEJ 2019 w Bielsku-Białej,
II miejsce (w kategorii hip-hop, breakdance: młodzież) na V Ogólnopolskim Festiwalu
Tańca TAKI TANIEC 2017 w Oświęcimiu,
II miejsce (w kategorii taniec nowoczesny) na XIII Zimowych Impresjach Tanecznych
2017 w Hałcnowie,
I miejsce (w kategorii taniec nowoczesny) na XII Zimowych Impresjach Tanecznych
2016 w Hałcnowie,
I miejsce (w kategorii street dance: grupy starsze) na VIII Przeglądzie Zespołów
Tanecznych 2015 w Pszowie,
I miejsce (w kategorii Taniec Nowoczesny) na XI Zimowych Impresjach Tanecznych
2015 w Hałcnowie,

DGF-y pamiętają o stałym rozwijaniu swoich umiejętności, biorąc udział w licznych warsztatach tanecznych pod okiem najlepszych tancerzy, takich jak: Les Twins, Viet Dang, Andie J, 7ven Kriptic, Sir Ledgen, Killer Bean, Joan Gringesho, Marthe Vangeel, United Royal Tribe (Paulina Pinka Kachel, Lavinia Laber, Justyna Dżasta Kubik, Kajka Stefaniak, Aga Białoń), Kryspin, Malwina Malwa Żygowska, Mikhal Xqlusiv, Sheva, Krzysiek Chamera, Monsta Unit (Mateusz Nowak, Konrad QG Dąbrowski), Zolsky, Ilya Hectic Dymond, Royal G, Rafa Redvolcon, Sri Lanka, Zidan Xqlusiv, Katrin Wow, Devante.

DGF-y sa przekonani, że tańcem można poruszać wiele istotnych spraw – a nawet pomagać! Dlatego też w 2018 roku z miłą chęcią wzięliśmy udział w pięknym wydarzeniu, jakim był charytatywny koncert dla Dawida w Rudzie Śląskiej, z którego dochód w całości przekazany został na jego rehabilitację. Kilka lat wcześniej nasza delegacja zatańczyła również na evencie One Billion Rising w Bielsku-Białej, którego celem było zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Chętnie bierzemy także czynny udział w innych imprezach, na których możemy podzielić się z ludźmi tym, co kochamy najbardziej – tańcem i swoją energią. Dzień Tańca w Bielsku- Białej, koncert „Artystyczna Wiosna” w Bielskim Centrum Kultury, Dni Wilkowic, a także Dni Sportu 2016 na Akademii Techniczno-Humanistycznej, to tylko przykładowe eventy, w których braliśmy udział.

Grupa taneczna Sunlights

Taneczna ekipa dancehall'owa SUN LIGHTS

Grupa dziecięca trenująca w „Starej Szkole” w Huciskach od 2017 roku pod okiem Pauliny Pinki Kachel – tancerki ekipy Dancehall Queenowej United Royal Tribe.

Zespół zaprezentował się po raz pierwszy podczas I Spotkania Tanecznego „Dwa razy więcej” w Bielsku-Białej, gdzie otrzymał wyróżnienie.
Ponadto uświetnia lokalne wydarzenia, takie, jak Dni Wilkowic, Tydzień Tańca w GOK „Promyk”.
Dzieci tańczą hip-hop i dancehall.

Grupa taneczna Czajsquad

Taneczna ekipa hip-hop'owa CZAJSQUAD

CZAJSQUAD to hip-hopowa ekipa taneczna, która w obecnym, 15 – osobowym squadzie, tańczy od września 2017 roku. Dziewczyny trenują pod okiem Pauliny Pinki Kachel – tancerki ekipy Dancehall Queenowej United Royal Tribe.
Zespół prezentuje się podczas różnych imprez i przeglądów, m.in. podczas I Spotkania Tanecznego „Dwa razy więcej” w Bielsku-Białej, Spotkania Amatorskich Grup Artystycznych SAGA w Kozach, a także uświetnia lokalne wydarzenia, takie, jak Dni Wilkowic, Tydzień Tańca w GOK „Promyk”.
Tancerze doszkalają się podczas warsztatów tanecznych, m.in. z Mateuszem Nowakiem.

Zespół wokalny Crazy Tones

Zespół wokalny CRAZY TONES

Zespół składający się z dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat, działa obecnie pod opieką P. Weroniki Szczepaniak.

Prezentuje się m.in. na Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA w Kozach, Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Wiśle, uświetnia występami imprezy lokalne. Zespół prowadziła P. Justyna Masny, a obecnie śpiewamy pod opieką P. Weroniki Szczepaniak! Dzieci chcące dołączyć do zespołu zapraszamy na przesłuchanie.

Grupa teatralna

Grupa Teatralna "Promyczek"

Grupa teatralna działała pod opieką P. Katarzyny Kruczek, a obecnie zajęcia prowadzi P. Władysław Aniszewski. Zapraszamy wszystkich chętnych do dołączenia i rozpoczęcia wraz z nami przygody z teatrem.
Zespół uczestniczy w przeglądach i warsztatach teatralnych, m.in. w Spotkaniach Amatorskich Grup Artystycznych SAGA w Kozach, Miniaturach Teatralnych w Buczkowicach. Za przedstawienie pt. „HUMAN”, otrzymała wyróżnienie na Spotkaniu Amatorskich Grup Artystycznych SAGA w Kozach.

Back To Top
Skip to content