skip to Main Content

STRONA W BUDOWIE!!!

Poniższe opisy dotyczą oferty zajęć w roku 2021/2022!

Grafika dla maluszków 3-5 lat

Pierwsze spotkanie z ruchem w takt muzyki poprowadzone w formie zabawy dla najmłodszych dzieci. Proste dźwięki, różne instrumenty, zgadywanki i wesoła zabawa – to charakterystyka zajęć.

Nasz instruktor – DOMINIKA WRZESZCZ

Dominika Wrzeszcz

„Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, gdzie zdobyłam tytuł licencjata sztuki, a obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich na specjalności „Muzyka popularna – produkcja i wykonawstwo”. Ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia w Żywcu na altówce. Od dziecka brałam udział w licznych konkursach wokalnych i instrumentalnych zarówno solo jak i zespołowo, nie raz zdobywając główne nagrody. Brałam też udział w wielu warsztatach muzycznych, m.in: w warsztatach „Inernational Summer Jazz Academy” z Lorą Szafran i Pauliną Kujawską w Krakowie, warsztatach „Twórz i śpiewaj” z Mery Spolsky, Kasią Lins i zespołem Sonbird w Milówce oraz szkoleniu wokalnym on-line „Chcę zostać” – wykłady z Elą Zapendowską i Igorem Herbutem.

Od 2015 roku działam w wielu zespołach muzycznych, grając i śpiewając w różnych stylach. Zaczynając od folku, poprzez pop, gospel, muzykę chóralną, a kończąc na jazzie, którym obecnie najwięcej się zajmuję. Od 2019 roku uczę dzieci gry na skrzypcach, pianinie oraz prowadzę zajęcia wokalne w prywatnych szkołach muzycznych.  Muzyka to całe moje życie. Już od dłuższego czasu wszystko kręci się wokół niej. Studia, praca, czas wolny – wszystko to muzyka. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

Muzyka rozwija i integruje ze sobą obie półkule mózgowe, co niezmiernie ważne jest u dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego do uczestnictwa w zajęciach zapraszam właśnie najmłodszych. Na zajęciach rytmiki, będziemy rozwijać poczucie rytmu oraz zdolności taneczno-ruchowe. Nauczymy się aktywnego słuchania muzyki oraz obcowania z muzyką poprzez śpiew i grę na prostych instrumentach. W późniejszym czasie poznamy wartości rytmiczne oraz nuty. A wszystko to – poprzez zabawę!”

Działania artystyczne dla najmłodszych dzieci – również w formie zabawy. Zajęcia prowadzi uwielbiana zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych – Olimpia Podwacietnik! Dzieci tworzą przepiękne prace plastyczne, które zdobią gabloty wewnętrzne w GOK „Promyk”. Jest trochę rysowania, trochę klejenia, dużo brokatu i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.

Nasz instruktor – OLIMPIA PODWACIETNIK

Olimpia ukończyła studia pedagogiczne, zawodowo spełnia się pracując w Przedszkolu Publicznym w Bystrej od 1998 r. Ukończyła wiele szkoleń i kursów, min. „Podróż do krainy wyobraźni” – arteterapia dla najmłodszych oraz „Zabawy z dźwiękami i nietypowymi przyborami” cz. I i II.

Kilka słów od Olimpii: „Lubię tańczyć, śpiewać, aktywnie spędzać czas, zwłaszcza z przyjaciółmi, ale lubię także czytać. Cieszę się każdym dniem, który przynosi nowe doświadczenia, bo czynią nas bogatszymi. „Szczęście nie płynie z tego jak wiele posiadasz, tylko jak bardzo potrafisz się tym cieszyć.”

Zapraszamy dzieci już od piątego roku życia! Szachy to doskonały trening umysłu i warto zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się bardzo szybko, lubią to, a gra, w którą mogą grać z dorosłymi daje im mnóstwo satysfakcji.

Prowadząca zajęcia tłumaczy zasady ruchów figur, zadaje zagadki szachowe i sprawia, że gra staje się fascynująca.

Nasz instruktor – RENATA POLOK

Grafika dla dzieci 6-12 lat
Duża część zajęć to praktyka w plenerze – wędrówki z aparatem fotograficznym lub po prostu ze smartfonem. Najważniejsze jest spojrzenie, światło, ujęcie, uchwycenie tematu. Przy okazji dzieci i młodzież poznają tajniki warsztatu fotografa, ale posiadanie własnego aparatu nie jest koniecznością.

Nasz instruktor – DOROTA KOPERSKA

Dorota Koperska„Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Cieszynie. W ostatnich latach zajmuję się głównie fotografią reportażową, muzyczną i teatralną. Od 5 lat współpracuję z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Na zajęciach zapoznamy się z funkcjami aparatu, z obiektywami, oświetleniem, sprzętem fotograficznym. Cały czas będziemy się doskonalić w temacie ekspozycji, kompozycji, kadrowania.

W trakcie zajęć oprócz posługiwania się aparatem od podstaw spróbuje z uczniami różnych stylów fotograficznych, porozmawiamy o kompozycji i historii.

Będziemy robić zdjęcia w pracowni i w plenerze, skorzystamy z programów graficznych w komputerze i aplikacji do obróbki zdjęć w telefonach komórkowych, bo będziemy tez fotografować telefonami , czyli będziemy stosować tzw. fotografie mobilną. Dla nas fotografia będzie przede wszystkim zabawą, inspiracją do twórczego działania, sposobem na spędzanie czasu i wyrażanie siebie!”

Pierwsze przygody z igłą i nitką! zaczynamy od najprostszych działań krawieckich, guzików i haftów, a na zakończenie zajęć dzieci mogą pochwalić się własnoręcznie uszytymi maskotkami, ozdobami i praktycznymi przedmiotami.

Nasz instruktor – MARZENA KUBAŃDA

Marzena KubańdaUkończyła Technikum włókiennicze uzyskując tytuł Technika Odzieżowego o specjalności – krawiectwo lekkie. Na co dzień zajmuje się szyciem oraz prowadzi warsztaty nauki szycia, chętnie bierze udział w kiermaszach i wystawach okolicznościowych, podczas których prezentuje swoje dzieła.

Zapraszamy dzieci już od piątego roku życia! Szachy to doskonały trening umysłu i warto zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się bardzo szybko, lubią to, a gra w którą mogą grać z dorosłymi daje im mnóstwo satysfakcji.

Prowadząca zajęcia tłumaczy zasady ruchów figur, zadaje zagadki szachowe i sprawia, że gra staje się fascynująca. Zajęcia w kole szachowym podzielone są według grup wiekowych i stopnia zaawansowania.

Nasz instruktor – RENATA POLOK

Na tych zajęciach dzieciaki rozwijają swoje umiejętności taneczne poznając style tańców dancehall oraz hip-hop. Wzmacniają i wyrabiają swoją kondycje fizyczną, koordynację ruchową oraz pamięć.

Dzięki zabawom tanecznym pobudzają swoją kreatywność i uczą się pracy w grupie. Zwieńczeniem sezonu naszych młodych tancerzy są występy, na których prezentują choreografię. Drogie dzieci na tych zajęciach czeka Was mnóstwo radości i dobrej zabawy!
Zajęcia prowadzi Paulina Pinka Kachel, w zastępstwie: Karolina Kanik i Alicja Karnaś.

NASZ INSTRUKTOR – PAULINA PINKA KACHEL – w zastępstwie – ALICJA KARNAŚ I KAROLINA KANIK

Paulina PINKA Kachel – związana jest ze sceną taneczną od najmłodszych lat. Początkowo zajmowała się hip-hopem, a obecnie koncentruje się na rozwoju Dancehall Queen Style. Współtworzy ekipę United Royal Tribe, z którą zdobyła min. Mistrzostwo Polski na Slavic Dancehall Queen meets Queens on Top Poland 2018 i I miejsce w kategorii ekipy DHQ na Wicked Dance Contest 2017!

W 2018 roku dziewczyny odbyły podróż na Jamajkę gdzie szkoliły się pod okiem najlepszych tancerzy. Pinka taneczne umiejętności zdobywa podczas warsztatów z polskimi oraz zagranicznymi tancerzami, a na co dzień spełnia się jako instruktor i trener ekip tanecznych: So Special & Semi Sweet Gyals, DGF Crew, Gyal Dem Flawless oraz naszych Czajsquad i SunLights.

Lubi zajęcia z osobami w każdym wieku… od dzieci po dorosłych!

Wszystkie dzieci mające ochotę na działania artystyczne zapraszamy na te zajęcia! Na zajęciach nie tylko malujemy i rysujemy, ale również tworzymy ciekawe przedmioty z różnych nietypowych materiałów!

Pani Patrycja przygotowała kilka filmików instruktażowych, z których można skorzystać w każdej chwili! Zapraszamy do obejrzenia oraz do wspólnej kreatywnej zabawy!

Nasz instruktor – PATRYCJA PANEK

Zachęcamy do obejrzenia filmików plastycznych dla dzieci autorstwa Patrycji Panek na naszym kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=pLwqYZK-3Wc

Uczestnicy zajęć z ceramiki podzieleni są na dwie grupy zaawansowania. Zajęcia zaczynają się wraz z początkiem roku artystycznego i każde zajęcia są kontynuacją. Prowadząca zajęcia, realizuje ciekawy autorski program artystyczny, którego efektem są piękne prace ceramiczne (wypalone i szkliwione!) oraz mnóstwo dobrej i kreatywnej zabawy.

Nasz instruktor – DANUTA GRABIEC

Danuta Grabiec

Swoją przygodę z ceramiką rozpoczęła w 2001 r., kiedy koleżanka wiedząc o jej przeszłości artystycznej (praca w Studio Filmów Rysunkowych Hanna Barbera Poland w Bielsku – Białej) zachęciła ją do kursu. Zaczęło się od prostych zabaw z gliną i nagle okazało się, że ceramika jest niesamowicie wciągającą pasją.

Ponieważ ciągle Danusi było mało, ukończyła kurs zawodowy Ceramiki Artystycznej i Organizacji Pracowni, a jej dzieci były dla niej inspiracją by swoją wiedzą dzielić się z młodszym pokoleniem.

W 2012 r. jako instruktor ceramiki nawiązała współpracę z jedną z bielskich szkół prowadząc zajęcia pozalekcyjne z dziećmi. Od 2015 r. jest instruktorem ceramiki w GOK „Promyk”.

Do koła gitarowego należą te osoby, które posiadają już umiejętności muzyczne, potrafią grać na gitarze i dobrze czują się w zespole grając wspólnie. Weryfikacja umiejętności odbywa się na przesłuchaniu umawianym indywidualnie. Koło gitarowe uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”.

Nasz instruktor – JAKUB BEJDA

„Swoją muzyczną karierę rozpoczynałem w Ognisku Muzycznym w Zabrzegu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach muzycznych min.: Warsztaty w Muzycznej Owczarni, Muzyczne Mostki, International Summer Jazz Academy Kraków 2020 czy Poluzone.

Uczyłem się pod okiem najwybitniejszych, polskich muzyków m.in.: Piotr Żaczek, Bartek Królik, Michał Grymuza czy Krzysztof Ścierański. Ukończyłem studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Miałem okazję występować na wielu scenach w Polsce jak i za granicą. Współpracowałem m.in. z Anną Jurksztowicz, Grzegorzem Wilkiem, Grupą Furmana, Włóczykije czy Renatą Przemyk.

Celem moich zajęć jest rozwój gry na gitarze, nauka czytania i zapisywania oznaczeń muzycznych, poznanie muzyki i jej różnych gatunków, nauka gry swoich ulubionych utworów oraz zabawa! Staram się, żeby wszystko przebiegało w jak najbardziej przyjaznej atmosferze, a efekty były widoczne jak najprędzej poprzez wykorzystywanie poznanej wiedzy do nauki, zapisywania i grania utworów.”

Spotkania odbywają się w sali widowiskowej, gdzie śpiewamy, dobrze się bawimy i oswajamy się ze sceną. Uczymy się pracy z głosem, śpiewamy znane i lubiane utwory. Do zespołu może dołączyć każdy w dowolnym momencie, po wstępnym przesłuchaniu, które umawiane jest indywidualnie.

Nasz instruktor – DOMINIKA WRZESZCZ

Dominika Wrzeszcz

„Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, gdzie zdobyłam tytuł licencjata sztuki, a obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich na specjalności „Muzyka popularna – produkcja i wykonawstwo”. Ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia w Żywcu na altówce. Od dziecka brałam udział w licznych konkursach wokalnych i instrumentalnych zarówno solo jak i zespołowo, nie raz zdobywając główne nagrody.

Brałam też udział w wielu warsztatach muzycznych, m.in: w warsztatach „Inernational Summer Jazz Academy” z Lorą Szafran i Pauliną Kujawską w Krakowie, warsztatach „Twórz i śpiewaj” z Mery Spolsky, Kasią Lins i zespołem Sonbird w Milówce oraz szkoleniu wokalnym on-line „Chcę zostać” – wykłady z Elą Zapendowską i Igorem Herbutem. Od 2015 roku działam w wielu zespołach muzycznych, grając i śpiewając w różnych stylach.

Zaczynając od folku, poprzez pop, gospel, muzykę chóralną, a kończąc na jazzie, którym obecnie najwięcej się zajmuję. Od 2019 roku uczę dzieci gry na skrzypcach, pianinie oraz prowadzę zajęcia wokalne w prywatnych szkołach muzycznych.  Muzyka to całe moje życie. Już od dłuższego czasu wszystko kręci się wokół niej. Studia, praca, czas wolny – wszystko to muzyka. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

Na moich zajęciach dzieci nauczą się poprawnej emisji głosu oraz stosowania technik wokalnych, które rozwiną i wzmocnią głos. Nauczę śpiewania solo i w zespole, pracy z mikrofonem oraz dobrej prezentacji na scenie.

Na naszych zajęciach będziemy wykonywać ćwiczenia umuzykalniające, które rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz ogólnie słuch muzyczny. Będziemy się bawić i czerpać radość z muzyki, jednocześnie ciągle się rozwijając!”

Zrzesza małych i większych miłośników sztuki teatralnej. Zajęcia prowadzi charyzmatyczny aktor, instruktor teatralny – Władysław Aniszewski.

Oprócz dobrej zabawy, dzieci i młodzież uczą się prezentacji scenicznej, poznają różne formy teatralne i przygotowują spektakle, które towarzyszą uroczystościom organizowanym przez GOK „Promyk”.

Czasem do zabawy udaje się zaangażować również rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Nasz instruktor – WŁADYSŁAW ANISZEWSKI

Dla młodzieży 13-18 lat
Spotkania odbywają się w sali widowiskowej, gdzie śpiewamy, dobrze się bawimy i oswajamy się ze sceną. Uczymy się pracy z głosem, śpiewamy znane i lubiane utwory. Do zespołu może dołączyć każdy w dowolnym momencie, po wstępnym przesłuchaniu, które umawiane jest indywidualnie.

Nasz instruktor – DOMINIKA WRZESZCZ

Dominika Wrzeszcz

„Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, gdzie zdobyłam tytuł licencjata sztuki, a obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich na specjalności „Muzyka popularna – produkcja i wykonawstwo”. Ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia w Żywcu na altówce. Od dziecka brałam udział w licznych konkursach wokalnych i instrumentalnych zarówno solo jak i zespołowo, nie raz zdobywając główne nagrody.

Brałam też udział w wielu warsztatach muzycznych, m.in: w warsztatach „Inernational Summer Jazz Academy” z Lorą Szafran i Pauliną Kujawską w Krakowie, warsztatach „Twórz i śpiewaj” z Mery Spolsky, Kasią Lins i zespołem Sonbird w Milówce oraz szkoleniu wokalnym on-line „Chcę zostać” – wykłady z Elą Zapendowską i Igorem Herbutem.

Od 2015 roku działam w wielu zespołach muzycznych, grając i śpiewając w różnych stylach. Zaczynając od folku, poprzez pop, gospel, muzykę chóralną, a kończąc na jazzie, którym obecnie najwięcej się zajmuję. Od 2019 roku uczę dzieci gry na skrzypcach, pianinie oraz prowadzę zajęcia wokalne w prywatnych szkołach muzycznych.

Muzyka to całe moje życie. Już od dłuższego czasu wszystko kręci się wokół niej. Studia, praca, czas wolny – wszystko to muzyka. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

Na moich zajęciach dzieci nauczą się poprawnej emisji głosu oraz stosowania technik wokalnych, które rozwiną i wzmocnią głos. Nauczę śpiewania solo i w zespole, pracy z mikrofonem oraz dobrej prezentacji na scenie.

Na naszych zajęciach będziemy wykonywać ćwiczenia umuzykalniające, które rozwiną poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz ogólnie słuch muzyczny. Będziemy się bawić i czerpać radość z muzyki, jednocześnie ciągle się rozwijając!”

Zrzesza małych i większych miłośników sztuki teatralnej. Zajęcia prowadzi charyzmatyczny aktor, instruktor teatralny – Władysław Aniszewski.

Oprócz dobrej zabawy, dzieci i młodzież uczą się prezentacji scenicznej, poznają różne formy teatralne i przygotowują spektakle, które towarzyszą uroczystościom organizowanym przez GOK „Promyk”.

Czasem do zabawy udaje się zaangażować również rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Nasz instruktor – WŁADYSŁAW ANISZEWSKI

Duża część zajęć to praktyka w plenerze – wędrówki z aparatem fotograficznym lub po prostu ze smartfonem. Najważniejsze jest spojrzenie, światło, ujęcie, uchwycenie tematu. Przy okazji dzieci i młodzież poznają tajniki warsztatu fotografa, ale posiadanie własnego aparatu nie jest koniecznością.

Nasz instruktor – DOROTA KOPERSKA

Dorota Koperska

„Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Cieszynie. W ostatnich latach zajmuję się głównie fotografią reportażową, muzyczną i teatralną. Od 5 lat współpracuję z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Na zajęciach zapoznamy się z funkcjami aparatu, z obiektywami, oświetleniem, sprzętem fotograficznym. Cały czas będziemy się doskonalić w temacie ekspozycji, kompozycji, kadrowania. W trakcie zajęć oprócz posługiwania się aparatem od podstaw spróbuje z uczniami różnych stylów fotograficznych, porozmawiamy o kompozycji i historii.

Będziemy robić zdjęcia w pracowni i w plenerze, skorzystamy z programów graficznych w komputerze i aplikacji do obróbki zdjęć w telefonach komórkowych, bo będziemy tez fotografować telefonami , czyli będziemy stosować tzw. fotografie mobilną.

Dla nas fotografia będzie przede wszystkim zabawą, inspiracją do twórczego działania, sposobem na spędzanie czasu i wyrażanie siebie!”

Pierwsze przygody z igłą i nitką! zaczynamy od najprostszych działań krawieckich, guzików i haftów, a na zakończenie zajęć dzieci mogą pochwalić się własnoręcznie uszytymi maskotkami, ozdobami i praktycznymi przedmiotami.

Nasz instruktor – MARZENA KUBAŃDA

Marzena Kubańda

Ukończyła Technikum włókiennicze uzyskując tytuł Technika Odzieżowego o specjalności – krawiectwo lekkie. Na co dzień zajmuje się szyciem oraz prowadzi warsztaty nauki szycia, chętnie bierze udział w kiermaszach i wystawach okolicznościowych, podczas których prezentuje swoje dzieła.

Tradycyjne rękodzieło, zmuszające do zwolnienia tempa, zatrzymania i skupienia.

W dzisiejszych czasach potrzebny jest taki odpoczynek, a jeśli przy okazji powstają niezwykle piękne rzeczy, to mamy same korzyści! Zapraszamy na zajęcia z Panią Dorotą Ciesielską, która chętnie pomoże „złapać” zagubione „oczka” i rozplątać węzełki.

Nauczy również jak zrobić ciepły koszyczek na kubek, torebkę, czy wełniany kwiat. Na te kolorowe włóczkowe zajęcia zapraszamy dzieci od 10 roku życia oraz dorosłych.

Nasz instruktor – DOROTA CIESIELSKA

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań graficznych, łączenie technik, kreatywne myślenie i dobra zabawa. Najlepiej uczymy się poprzez praktykę i doświadczenie, dlatego zajęcia oparte są na konkretnych zadaniach graficznych. Posługujemy się ołówkiem, aparatem, skanerem, komputerem – wszystko po to, żeby osiągnąć cel i samodzielnie zrealizować własny ciekawy projekt.

Nasz instruktor – ELŻBIETA FABIRKIEWICZ

„Dawno temu wybrałam grafikę użytkową jako swój sposób na życie i nie żałuję tego.

Projektowanie to nie tylko estetyczne ułożenie elementów w projekcie. To przede wszystkim kreatywny sposób rozwiązywania różnego rodzaju problemów, podejmowanie bez lęku wyzwań na każdym polu, nie tylko wizualnym, to rozwijanie sposobów myślenia i umiejętność dostrzegania nieszablonowych rozwiązań.

Jednym z wielu wyzwań, których nie boję się podejmować, jest podzielenie się wiedzą z zakresu grafiki z uczestnikami zajęć w GOK „Promyk”.

Mam 25-letnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach związanych z projektowaniem, ukończone liceum plastyczne oraz studia pedagogiczno-artystyczne z zakresu grafiki użytkowej, ale przede wszystkim – grafika jest moją pasją, którą mam nadzieję „zarazić” świat wokół siebie ?.

Projektowanie to kreatywność, która procentuje w codziennym życiu i jest pożądaną cechą w dzisiejszym świecie. Zaczyna się od tego, co można zobaczyć, od rysunku, projektu graficznego, zdjęcia, poprzez stworzenie nie tylko estetycznego, ale i skutecznego przekazu, po umiejętność otwierania się na inne pomysły (dlatego tak ważna jest praca w grupie) i szukania wielu rozwiązań jednego zadania.

Im większa będzie grupa, tym większe szanse na niezliczoną ilość pomysłów, wymianę doświadczeń i rozwój osobisty – dlatego zachęcam do wspólnej zabawy.”

Do koła gitarowego należą te osoby, które posiadają już umiejętności muzyczne, potrafią grać na gitarze i dobrze czują się w zespole grając wspólnie. Weryfikacja umiejętności odbywa się na przesłuchaniu umawianym indywidualnie. Koło gitarowe uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”.

Nasz instruktor – JAKUB BEJDA

„Swoją muzyczną karierę rozpoczynałem w Ognisku Muzycznym w Zabrzegu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach muzycznych min.: Warsztaty w Muzycznej Owczarni, Muzyczne Mostki, International Summer Jazz Academy Kraków 2020 czy Poluzone.

Uczyłem się pod okiem najwybitniejszych, polskich muzyków m.in.: Piotr Żaczek, Bartek Królik, Michał Grymuza czy Krzysztof Ścierański. Ukończyłem studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie.

Miałem okazję występować na wielu scenach w Polsce jak i za granicą. Współpracowałem m.in. z Anną Jurksztowicz, Grzegorzem Wilkiem, Grupą Furmana, Włóczykije czy Renatą Przemyk.

Celem moich zajęć jest rozwój gry na gitarze, nauka czytania i zapisywania oznaczeń muzycznych, poznanie muzyki i jej różnych gatunków, nauka gry swoich ulubionych utworów oraz zabawa!

Staram się, żeby wszystko przebiegało w jak najbardziej przyjaznej atmosferze, a efekty były widoczne jak najprędzej poprzez wykorzystywanie poznanej wiedzy do nauki, zapisywania i grania utworów.”

Zapraszamy dzieci już od piątego roku życia! Szachy to doskonały trening umysłu i warto zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się bardzo szybko, lubią to, a gra, w którą mogą grać z dorosłymi daje im mnóstwo satysfakcji.

Prowadząca zajęcia tłumaczy zasady ruchów figur, zadaje zagadki szachowe i sprawia, że gra staje się fascynująca. Zajęcia w kole szachowym podzielone są według grup wiekowych i stopnia zaawansowania.

Nasz instruktor – RENATA POLOK

Coś specjalnego dla Pań chcących kobieco poruszać się do rytmów Latino! Program zajęć obejmuje kroki podstawowe, proste figury i choreografie w zakresie stylów tanecznych: Salsa, Bachata, Cha-Cha, Rumba czy Zouk brazylijski.

Zajęcia Latino Solo to doskonały sposób na zwiększenie zakresu swojego ruchu, poprawę kondycji, uelastycznienie swojego ciała a przede wszystkim poprawę samopoczucia.

Nasz instruktor – KAMILA KLIMONT

Grafika zajęcia dla dorosłych
Tradycyjne rękodzieło, zmuszające do zwolnienia tempa, zatrzymania i skupienia.

W dzisiejszych czasach potrzebny jest taki odpoczynek, a jeśli przy okazji powstają niezwykle piękne rzeczy, to mamy same korzyści! Zapraszamy na zajęcia z Panią Dorotą Ciesielską, która chętnie pomoże „złapać” zagubione „oczka” i rozplątać węzełki.

Nauczy również jak zrobić ciepły koszyczek na kubek, torebkę, czy wełniany kwiat. Na te kolorowe włóczkowe zajęcia zapraszamy młodzież od 13 roku życia oraz dorosłych.

Nasz instruktor – DOROTA CIESIELSKA

Prowadząca zajęcia tłumaczy zasady ruchów figur, zadaje zagadki szachowe i sprawia, że gra staje się fascynująca.

Zajęcia w kole szachowym podzielone są według grup wiekowych i stopnia zaawansowania.

Nasz instruktor – RENATA POLOK

Spotkania miłośników fotografii. W ramach tych zajęć odbywają się wspólne plenery, warsztaty i indywidualne konsultacje. Poznajemy zasady zarówno tworzenia pięknych ujęć jak i tajniki warsztatu fotograficznego.

Efekty działań grupy fotograficznej można podziwiać na licznych wystawach i konkursach organizowanych przez GOK „Promyk”. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

Nasz instruktor – DOROTA KOPERSKA

Dorota Koperska

„Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Cieszynie. W ostatnich latach zajmuję się głównie fotografią reportażową, muzyczną i teatralną. Od 5 lat współpracuję z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Na zajęciach zapoznamy się z funkcjami aparatu, z obiektywami, oświetleniem, sprzętem fotograficznym. Cały czas będziemy się doskonalić w temacie ekspozycji, kompozycji, kadrowania.

W trakcie zajęć oprócz posługiwania się aparatem od podstaw spróbuje z uczniami różnych stylów fotograficznych, porozmawiamy o kompozycji i historii. Będziemy robić zdjęcia w pracowni i w plenerze, skorzystamy z programów graficznych w komputerze i aplikacji do obróbki zdjęć w telefonach komórkowych, bo będziemy tez fotografować telefonami, czyli będziemy stosować tzw. fotografie mobilną.

Dla nas fotografia będzie przede wszystkim zabawą, inspiracją do twórczego działania, sposobem na spędzanie czasu i wyrażanie siebie!”

Pierwsze przygody z igłą i nitką! zaczynamy od najprostszych działań krawieckich, guzików i haftów, a na zakończenie zajęć dzieci mogą pochwalić się własnoręcznie uszytymi maskotkami, ozdobami i praktycznymi przedmiotami.

Nasz instruktor – MARZENA KUBAŃDA

Ukończyła Technikum włókiennicze uzyskując tytuł Technika Odzieżowego o specjalności – krawiectwo lekkie.

Na co dzień zajmuje się szyciem oraz prowadzi warsztaty nauki szycia, chętnie bierze udział w kiermaszach i wystawach okolicznościowych, podczas których prezentuje swoje dzieła.

Zapraszamy wszystkich amatorów rysunku i malarstwa!  Prowadząca zajęcia dzieląc się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem artystycznym. Do grupy pasjonatów może dołączyć każdy, bez względu na umiejętności (lub ich brak ?)

Działania artystyczne zmieniają nasze postrzeganie świata, wymieniamy się uwagami i doświadczeniami, nie krytykujemy, relaksujemy się i bawimy. Zapraszamy!

Nasz instruktor – DOROTA KOPERSKA

„Ukończyłam Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Cieszynie. W ostatnich latach zajmuję się głównie fotografią reportażową, muzyczną i teatralną. Od 5 lat współpracuję z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej.

Program zajęć skoncentrowany będzie głównie na obserwacji, będącej punktem wyjścia dla wszelkich działań artystycznych. Uczestnik zajęć pozna podstawowe pojęcia takie jak: kompozycja, konstrukcja, struktura, kadry, modelunek, światłocień, kolorystyka, faktura, przestrzeń.

Będę rozpoczynała zajęcia od prostych zadań, przechodząc do trudniejszych tematów, dopasowując tempo do indywidualnych potrzeb.

Zajęcia są  nastawione na zdobycie rzetelnych podstaw poprzez studium rysunkowe oraz malarskie martwej natury. Na dalszym etapie będę przechodziła do rysunku postaci. Będę się starała zachęcać, motywować , inspirować uczniów do własnych poszukiwań poza zajęciami.

Zajęcia plastyczne w grupach skupiają się głównie na rozwijaniu umiejętności rysunkowych, malarskich oraz przestrzennych. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia, doświadczania, wyrażania emocji i spostrzeżeń.

Każde zajęcia w Pracowni będę rozpoczynała od krótkiej rozmowy przybliżającej inspiracje do danego tematu zajęć. Będę się odwoływała do  kierunków w sztuce, twórczości konkretnego artysty lub dzieła.

Dzięki temu przystępnemu sposobowi, będę pomagała młodym ludziom obcować ze sztuka, poznawać, kształtować gust oraz wyrażać swoje opinie i obserwacje.”

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań graficznych, łączenie technik, kreatywne myślenie i dobra zabawa. Najlepiej uczymy się poprzez praktykę i doświadczenie, dlatego zajęcia oparte są na konkretnych zadaniach graficznych.

Posługujemy się ołówkiem, aparatem, skanerem, komputerem – wszystko po to, żeby osiągnąć cel i samodzielnie zrealizować własny ciekawy projekt.

Nasz instruktor – ELŻBIETA FABIRKIEWICZ

„Dawno temu wybrałam grafikę użytkową jako swój sposób na życie i nie żałuję tego.

Projektowanie to nie tylko estetyczne ułożenie elementów w projekcie. To przede wszystkim kreatywny sposób rozwiązywania różnego rodzaju problemów, podejmowanie bez lęku wyzwań na każdym polu, nie tylko wizualnym, to rozwijanie sposobów myślenia i umiejętność dostrzegania nieszablonowych rozwiązań.

Jednym z wielu wyzwań, których nie boję się podejmować, jest podzielenie się wiedzą z zakresu grafiki z uczestnikami zajęć w GOK „Promyk”.

Mam 25-letnie doświadczenie w pracy na różnych stanowiskach związanych z projektowaniem, ukończone liceum plastyczne oraz studia pedagogiczno-artystyczne z zakresu grafiki użytkowej, ale przede wszystkim – grafika jest moją pasją, którą mam nadzieję „zarazić” świat wokół siebie ?.

Projektowanie to kreatywność, która procentuje w codziennym życiu i jest pożądaną cechą w dzisiejszym świecie. Zaczyna się od tego, co można zobaczyć, od rysunku, projektu graficznego, zdjęcia, poprzez stworzenie nie tylko estetycznego, ale i skutecznego przekazu, po umiejętność otwierania się na inne pomysły (dlatego tak ważna jest praca w grupie) i szukania wielu rozwiązań jednego zadania.

Im większa będzie grupa, tym większe szanse na niezliczoną ilość pomysłów, wymianę doświadczeń i rozwój osobisty – dlatego zachęcam do wspólnej zabawy.”

To zespół złożony z osób dorosłych, które łączy wspólna pasja do muzyki i chęć doskonalenia swoich umiejętności wokalnych. Na zajęciach poznajemy różne tematy muzyczne i techniki pracy z głosem oraz przygotowujemy się do zaprezentowania się na scenie.

Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”. Wszystko łączy w rozśpiewaną całość prowadząca zajęcia, stwarzając niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy na indywidualne przesłuchania i zachęcamy do dołączenia!

Nasz instruktor – DOMINIKA WRZESZCZ

Dominika Wrzeszcz

„Jestem studentką Uniwersytetu Śląskiego, na kierunku „Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej”, gdzie zdobyłam tytuł licencjata sztuki, a obecnie jestem na ostatnim roku studiów magisterskich na specjalności „Muzyka popularna – produkcja i wykonawstwo”. Ukończyłam Szkołę Muzyczną II stopnia w Żywcu na altówce.

Od dziecka brałam udział w licznych konkursach wokalnych i instrumentalnych zarówno solo jak i zespołowo, nie raz zdobywając główne nagrody.

Brałam też udział w wielu warsztatach muzycznych, m.in: w warsztatach „Inernational Summer Jazz Academy” z Lorą Szafran i Pauliną Kujawską w Krakowie, warsztatach „Twórz i śpiewaj” z Mery Spolsky, Kasią Lins i zespołem Sonbird w Milówce oraz szkoleniu wokalnym on-line „Chcę zostać” – wykłady z Elą Zapendowską i Igorem Herbutem.

Od 2015 roku działam w wielu zespołach muzycznych, grając i śpiewając w różnych stylach. Zaczynając od folku, poprzez pop, gospel, muzykę chóralną, a kończąc na jazzie, którym obecnie najwięcej się zajmuję. Od 2019 roku uczę dzieci gry na skrzypcach, pianinie oraz prowadzę zajęcia wokalne w prywatnych szkołach muzycznych.

Muzyka to całe moje życie. Już od dłuższego czasu wszystko kręci się wokół niej. Studia, praca, czas wolny – wszystko to muzyka. I mam nadzieję, że tak pozostanie.

Prowadzone przeze mnie zajęcia dla dorosłych, mają zrzeszać sympatyków śpiewu i stworzyć muzyczną paczkę przyjaciół, połączonych wspólną pasją. Podczas zajęć postaram nauczyć Cię stosowania technik wokalnych, które rozwiną Twój głos, poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną oraz słuch muzyczny.

Poznasz specjalne terminy określające dynamikę, tempo oraz artykulację w muzyce, a także wiele środków wykonawczych w niej stosowanych. A wszystko po to, aby nauczyć się śpiewać zdrowo, poprawnie emisyjnie, stylowo i tak, by opowiadać poprzez muzykę i zarażać nią resztę świata!”.

Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu w Starej Szkole w Huciskach. Uczestnicy przynoszą na zajęcia swoje maty oraz wygodną odzież, ponieważ skupiamy się głównie na ćwiczeniach fizycznych inspirowanych kulturą wschodu.

Nasz instruktor – JOANNA PISKA

Coś specjalnego dla Pań chcących kobieco poruszać się do rytmów Latino! Program zajęć obejmuje kroki podstawowe, proste figury i choreografie w zakresie stylów tanecznych: Salsa, Bachata, Cha-Cha, Rumba czy Zouk brazylijski.

Zajęcia Latino Solo to doskonały sposób na zwiększenie zakresu swojego ruchu, poprawę kondycji, uelastycznienie swojego ciała a przede wszystkim poprawę samopoczucia.

Nasz instruktor – KAMILA KLIMONT

Nasz instruktor – ŁUKASZ HOLA

Wieloletni tancerz Zespołu Pieśni i Tańca Bielsko i Bielskiej Estrady oraz absolwent Dwuletniego Studium Tańca w Krakowie o specjalności taniec ludowy, a także absolwent Polskiej Akademii Kultury i Sportu w zakresie rekreacji ruchowej o specjalności taniec.

Łukasz w zależności od humoru tańczy jeden z 5 tańców standardowych lub jeden z 5 tańców latynoamerykańskich. Swoje układy tworzy zazwyczaj za kierownicą samochodu na dłuższych trasach..

Lekcje indywidualne
Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na indywidualne lekcje gry na gitarze!

Nasz instruktor – JAKUB BEJDA

„Swoją muzyczną karierę rozpoczynałem w Ognisku Muzycznym w Zabrzegu. Uczestniczyłem w wielu warsztatach muzycznych min.: Warsztaty w Muzycznej Owczarni, Muzyczne Mostki, International Summer Jazz Academy Kraków 2020 czy Poluzone.

Uczyłem się pod okiem najwybitniejszych, polskich muzyków m.in.: Piotr Żaczek, Bartek Królik, Michał Grymuza czy Krzysztof Ścierański.

Ukończyłem studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Miałem okazję występować na wielu scenach w Polsce jak i za granicą. Współpracowałem m.in. z Anną Jurksztowicz, Grzegorzem Wilkiem, Grupą Furmana, Włóczykije czy Renatą Przemyk.

Celem moich zajęć jest rozwój gry na gitarze, nauka czytania i zapisywania oznaczeń muzycznych, poznanie muzyki i jej różnych gatunków, nauka gry swoich ulubionych utworów oraz zabawa! Staram się, żeby wszystko przebiegało w jak najbardziej przyjaznej atmosferze, a efekty były widoczne jak najprędzej poprzez wykorzystywanie poznanej wiedzy do nauki, zapisywania i grania utworów.”

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na indywidualne lekcje gry na akordeonie! Zajęcia indywidualne są płatne.

Nasz instruktor – WOJCIECH PACH

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na indywidualne lekcje gry na instrumentach klawiszowych! Zajęcia indywidualne są płatne.

Nasz instruktor – DARIUSZ BIELA

kluby i zespoły

Zespół taneczny SUNLIGHTS – zobacz tutaj

Zespół taneczny CZAJSQUAD – zobacz tutaj

DGF CREW – zobacz tutaj

Zespół taneczny HA HA – zobacz tutaj

Zespół taneczny HOLA DANCE – zobacz tutaj

GMINNA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA – zobacz tutaj

KLUB MŁODEGO FILMOWCA – zobacz tutaj

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – zobacz tutaj

KLUB PODRÓŻNIKA – zobacz tutaj

Back To Top
Skip to content