skip to Main Content

Gminny Ośrodek Kultury “Promyk” prowadzi szereg zajęć rozwijających zainteresowania zarówno dzieci jak i dorosłych.

Pod opieką ośrodka znajduje się również kilka zespołów tanecznych, wokalnych, grupa teatralna oraz orkiestra dęta. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą i zachęcamy do dołączenia!

DLA MALUSZKÓW:

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Rytmika dla dzieci 3-5 lat

Pierwsze spotkanie z ruchem w takt muzyki poprowadzone w formie zabawy dla najmłodszych dzieci. Proste dźwięki, różne instrumenty, zgadywanki i wesoła zabawa – to charakterystyka zajęć prowadzonych z pasją przez Dominikę Wrzeszcz.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Plastyka dla dzieci 3-5 lat

Działania artystyczne dla najmłodszych dzieci – również w formie zabawy. Zajęcia prowadzi uwielbiana zarówno przez dzieci jak i przez dorosłych – Olimpia Podwacietnik! Dzieci tworzą przepiękne prace plastyczne, które zdobią gabloty wewnętrzne w GOK „Promyk”. Jest trochę rysowania, trochę klejenia, dużo brokatu i przede wszystkim mnóstwo dobrej zabawy.

DLA DZIECI:

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Fotografia podstawowa

Zajęcia prowadzi pani Dorota Kasperska. Duża część zajęć to praktyka w plenerze – wędrówki z aparatem fotograficznym lub po prostu ze smartfonem. Najważniejsze jest spojrzenie, światło, ujęcie, uchwycenie tematu. Przy okazji dzieci i młodzież poznają tajniki warsztatu fotografa, ale posiadanie własnego aparatu nie jest koniecznością.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Rękodzieło – szycie artystyczne

Pierwsze przygody z igłą i nitką! zaczynamy od najprostszych działań krawieckich, guzików i haftów, a na zakończenie zajęć dzieci mogą pochwalić się własnoręcznie uszytymi maskotkami, ozdobami i praktycznymi przedmiotami. Zajęcia prowadzi doświadczona w krawiectwie artystka o anielskiej cierpliwości – Marzena Kubańda.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Koło szachowe dla dzieci

Zapraszamy dzieci już od piątego roku życia! Szachy to doskonały trening umysłu i warto zacząć już od najmłodszych lat. Dzieci uczą się bardzo szybko, lubią to, a gra, w którą mogą grać z dorosłymi daje im mnóstwo satysfakcji. Pani Renata Polok prowadząca zajęcia tłumaczy zasady ruchów figur, zadaje zagadki szachowe i sprawia, że gra staje się fascynująca. Zajęcia w kole szachowym podzielone są według grup wiekowych i stopnia zaawansowania.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Taniec nowoczesny dla dzieci (6-7 lat i 8-12 lat)

Na tych zajęciach dzieciaki rozwijają swoje umiejętności taneczne poznając style tańców dancehall oraz hip-hop. Wzmacniają i wyrabiają swoją kondycje fizyczną, koordynację ruchową oraz pamięć. Dzięki zabawom tanecznym pobudzają swoją kreatywność i uczą się pracy w grupie. Zwieńczeniem sezonu naszych młodych tancerzy są występy, na których prezentują choreografię. Drogie dzieci na tych zajęciach czeka Was mnóstwo radości i dobrej zabawy!
Zajęcia prowadzi Paulina Pinka Kachel, w zastępstwie: Karolina Kanik i Alicja Karnaś.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Zajęcia plastyczne dla dzieci (6-7 lat i 8-12 lat)

Wszystkie dzieci mające ochotę na działania artystyczne zapraszamy na zajęcia z Panią Patrycją Panek. na zajęciach nie tylko malujemy i rysujemy, ale również tworzymy ciekawe przedmioty z różnych nietypowych materiałów! Pani Patrycja przygotowała kilka filmików instruktażowych, z których można skorzystać w każdej chwili! Zapraszamy do obejrzenia oraz do wspólnej kreatywnej zabawy!

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Ceramika dla dzieci (3 stopnie zaawansowania)

Uczestnicy zajęć z ceramiki podzieleni są na trzy grupy zaawansowania. Zajęcia zaczynają się wraz z początkiem roku artystycznego i każde zajęcia są kontynuacją. Pani Danuta Grabiec prowadząca zajęcia, realizuje ciekawy autorski program artystyczny, którego efektem są piękne prace ceramiczne (wypalone i szkliwione!) oraz mnóstwo dobrej i kreatywnej zabawy.

DLA DZIECI I MŁODZIEŻY:

Jasełka

Grupa teatralna „Promyczek”

Zrzesza małych i większych miłośników sztuki teatralnej. Zajęcia prowadzi charyzmatyczny aktor, instruktor teatralny – Jan Chmiel. Oprócz dobrej zabawy, dzieci i młodzież uczą się prezentacji scenicznej, poznają różne formy teatralne i przygotowują spektakle, które towarzyszą uroczystościom organizowanym przez GOK „Promyk”. Czasem do zabawy udaje się zaangażować również rodziców. Zapraszamy wszystkich chętnych!

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Dziecięco młodzieżowy zespół wokalny CRAZY TONES

Zajęcia prowadzi Dominika Wrzeszcz. Spotkania odbywają się w sali widowiskowej, gdzie śpiewamy, dobrze się bawimy i oswajamy się ze sceną. Uczymy się pracy z głosem, śpiewamy znane i lubiane utwory. Do zespołu może dołączyć każdy w dowolnym momencie, po wstępnym przesłuchaniu, które umawiane jest indywidualnie.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Koło gitarowe

Do koła gitarowego należą te osoby, które posiadają już umiejętności muzyczne, potrafią grać na gitarze i dobrze czują się w zespole grając wspólnie. Weryfikacja umiejętności odbywa się na przesłuchaniu umawianym indywidualnie. Koło gitarowe uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”. Spotkania koła gitarowego prowadzone są przez Jakuba Bejdę.

DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH:

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Rękodzieło – szydełko i druty

Tradycyjne rękodzieło, zmuszające do zwolnienia tempa, zatrzymania i skupienia. W dzisiejszych czasach potrzebny jest taki odpoczynek, a jeśli przy okazji powstają niezwykle piękne rzeczy, to mamy same korzyści! Zapraszamy na zajęcia z Panią Dorotą Ciesielską, która chętnie pomoże „złapać” zagubione „oczka” i rozplątać węzełki. Nauczy również jak zrobić ciepły koszyczek na kubek, torebkę, czy wełniany kwiat. Na te kolorowe włóczkowe zajęcia zapraszamy młodzież od 13 roku życia oraz dorosłych.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Fotografia zaawansowana

Spotkania miłośników fotografii. Zajęcia prowadzi Dorota Kasperska. W ramach tych zajęć odbywają się wspólne plenery, warsztaty i indywidualne konsultacje. Poznajemy zasady zarówno tworzenia pięknych ujęć jak i tajniki warsztatu fotograficznego. Efekty działań grupy fotograficznej można podziwiać na licznych wystawach i konkursach organizowanych przez GOK „Promyk”. Do grupy można dołączyć w każdej chwili.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Rysunek i malarstwo – dla młodzieży i dorosłych

Zapraszamy wszystkich amatorów rysunku i malarstwa! Zajęcia prowadzi Pani Dorota Kasperska dzieląc się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem artystycznym. Do grupy pasjonatów może dołączyć każdy, bez względu na umiejętności (lub ich brak 😉) Działania artystyczne zmieniają nasze postrzeganie świata, wymieniamy się uwagami i doświadczeniami, nie krytykujemy, relaksujemy się i bawimy. Zapraszamy!

Projektowanie graficzne

Poszukiwanie ciekawych rozwiązań graficznych, łączenie technik, kreatywne myślenie i dobra zabawa. Najlepiej uczymy się poprzez praktykę i doświadczenie, dlatego zajęcia oparte są na konkretnych zadaniach graficznych. Posługujemy się ołówkiem, aparatem, skanerem, komputerem – wszystko po to, żeby osiągnąć cel i samodzielnie zrealizować własny ciekawy projekt. Zajęcia prowadzi Elżbieta Fabirkiewicz.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Grupa wokalna

To zespół złożony z osób dorosłych, które łączy wspólna pasja do muzyki i chęć doskonalenia swoich umiejętności wokalnych. Na zajęciach poznajemy różne tematy muzyczne i techniki pracy z głosem oraz przygotowujemy się do zaprezentowania się na scenie. Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury „Promyk”. Wszystko łączy w rozśpiewaną całość prowadząca zajęcia Dominika Wrzeszcz, stwarzając niepowtarzalną atmosferę. Zapraszamy na indywidualne przesłuchania i zachęcamy do dołączenia!

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Spotkania z kulturą wschodu

Zajęcia prowadzone są w trzech grupach (każda grupa raz w tygodniu), przez instruktorki: Panią Annę Siudę-Gaczyńską oraz Panią Joannę Piską. Uczestnicy przynoszą na zajęcia swoje maty oraz wygodną odzież, ponieważ skupiamy się głównie na ćwiczeniach fizycznych inspirowanych kulturą wschodu.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Taniec latino solo

Coś specjalnego dla Pań chcących kobieco poruszać się do rytmów Latino! Program zajęć obejmuje kroki podstawowe, proste figury i choreografie w zakresie stylów tanecznych: Salsa, bachata, Cha-cha, Rumba czy Zouk brazylijski. Zajęcia Latino Solo to doskonały sposób na zwiększenie zakresu swojego ruchu, poprawę kondycji, uelastycznienie swojego ciała a przede wszystkim poprawę samopoczucia. Prowadzi Kamila Klimont.

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Taniec użytkowy w parach

Prowadzi Łukasz Hola.

LEKCJE INDYWIDUALNE:

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki na indywidualne lekcje gry na instrumentach: gitarze, akordeonie i instrumentach klawiszowych. Zajęcia indywidualne są płatne.

KLUBY I ZESPOŁY:

Fotografia reklamująca zajęcia stałe

Zespół taneczny SUNLIGHTS – zobacz tutaj

Zespół taneczny CZAJSQUAD – zobacz tutaj

DGF CREW – zobacz tutaj

Zespół taneczny HA HA – zobacz tutaj

Zespół taneczny HOLA DANCE – zobacz tutaj

GMINNA MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA DĘTA – zobacz tutaj

KLUB MŁODEGO FILMOWCA – zobacz tutaj

DYSKUSYJNY KLUB FILMOWY – zobacz tutaj

KLUB PODRÓŻNIKA – zobacz tutaj

Back To Top
X
Skip to content