skip to Main Content

„Mój opłatek” – grafiki prof. Michała Klisia

Wernisaż wystawy grafiki prof. Michała Klisia pt. „Mój opłatek”
Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w uroczystym wydarzeniu, jakim było otwarcie wystawy grafiki i plakatu autorstwa prof. Michała Klisia. Profesor na miejscu prezentował, w jaki sposób powstają drzeworyty, obdarowując przybyłych na wernisaż najświeższą edycją opłatka, na Boże Narodzenie 2016 roku.
Bardzo osobiste, tworzone raz do roku w kontekście Świąt Bożego Narodzenia życzenia, którymi prof. Michał Kliś obdarowuje od 30 lat swoich bliskich złożyły się na cykl 30 miniaturowych linorytów i drzeworytów.
Tak one, jak i, stanowiące dopełnienie wystawy, plakaty okolicznościowe oraz wykonany techniką tempery cykl 10 wizerunków aniołów i kolędników są zapisem głębokiego powinowactwa Autora z Beskidami, z których się wywodzi. My, Widzowie możemy sięgnąć w głąb wspomnień i przeżyć.
Dzięki Jego fascynacji tradycyjną beskidzką obrzędowością, tutejszym unikalnym, bardzo swoistym sposobem świętowania w okresie bożonarodzeniowym, staniemy się uczestnikami niezwykłej wystawy. Prof. Michał Kliś obdarowuje nas wspólnym przeżyciem tego, co jest istotą Świąt Bożego Narodzenia, co od wieków pobudza ludzi, by podnosić oczy ku gwieździe…

 

Grafiki Michała Klisia
Back To Top
Skip to content