skip to Main Content

Festiwal Chórów Gaude Cantem za nami!

W ostatnich dniach miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – XII Międzynarodowy Festiwal Chórów Gaude Cantem im. Kaziemierza Fobera. Tegoroczny festiwal trwał od 13 do 15 października. Festiwal swoim zasięgiem zawitał do Jasienicy, Bielska-Białej, Kóz oraz do naszej Bystrej. Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. prezydent miasta Bielska-Białej – pan Jarosław Klimaszewski oraz starosta bielski – pan Andrzej Płonka.
W ramach festiwalu, 15 października odbył się koncert muzyki chóralnej w Kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa Chrystusa w Bystrej, na którym mieliśmy przyjemność wysłuchać trzech chórów: Stowarzyszenie Tyski Chór Mieszany „Presto Cantabile” z dyrygentką Dominiką Kawiorską, chór „Angelus Cantat” z Głubczyc pod batutą pana Tadeusza Eckerta oraz Lucky Voice Band z czeskiej Pragi i ich dyrygentką Lucie Freiberg. Każdy z chórów zaprezentował nam starannie dobrany pod tą uroczystość repertuar. Nie zabrakło utworów muzyki klasycznej, ale i rozrywkowej. Cudownie było móc uczestniczyć w tym wydarzeniu i poczuć jak muzyka łączy ludzi. Jesteśmy pełni podziwu dla chęci i zaangażowania młodzieży, która licznie reprezentowała chór „Angelus Cantat” oraz dla seniorów z tyskiego chóru mieszanego „Presto Cantabile”. Miłym akcentem była również wizyta naszych południowych sąsiadów – czeskiego chóru Lucky Voice Band, których nazwa idealnie odzwierciedla atmosferę jaka panuje w ich zespole.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w zorganizowanie tego wydarzenia, w szczególności dziękujemy Księdzu Proboszczowi Rafałowi Brzuchańskiemu za możliwość zorganizowania koncertu w kościele w Bystrej Krakowskiej.
Zapraszamy Państwa za rok i już odliczamy dni. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.

 

Chór
Back To Top
Skip to content