skip to Main Content

Dzień Kobiet w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk”

Podsumujmy zeszły tydzień, który obfitował w wydarzenia dedykowane Kobietom z okazji nadchodzącego Święta. Celebrowanie tego szczególnego dla wszystkich Pań czasu, rozpoczęliśmy już 1 marca projekcją filmu „Ukryte działania”. Piątek (4 marca) odbyły się zajęcia gimnastyki słowiańskiej w kręgu kobiet, którą poprowadziła Pani Aleksandra Kos z Centrum Makrobiotycznego Akama. Podczas ćwiczeń wszystkie Panie mogły przenieść się w tajemniczy świat medytacji, osiągnąć maksymalny poziom relaksu, zmniejszyć napięcie mięśni oraz oczyścić swoje ciało i umysł za pomocą różnych technik pochodzących ze starych słowiańskich czasów. Dzień zakończył wernisaż wystawy fotografii Doroty Koperskiej. Te malarskie zdjęcia skłaniające do refleksji są częścią cyklu pt. „Pię(K/T)no” – wspólnego projektu 3 artystek: Kariny Czernek, Jagody Krzywickiej i Doroty Koperskiej „połączone wspólnym mianownikiem doskonałego, bo pełnego niedoskonałości piękna każdego człowieka” cytując D. Koperską. Dziękujemy Paniom Dorocie oraz Karinie za przybycie i wprowadzenie nas w misje projektu. Zapraszamy do oglądania tej pięknej wystawy.
W niedziele (6 marca) odbyły się warsztaty z tworzenia mapy marzeń , które przeprowadziła terapeutka, trenerka rozwoju osobistego Pani Urszula Żbikowska. Po krótkiej medytacji i ciepłych kobiecych rozmowach Panie miały okazję w sposób graficzny i wizualny przedstawić na przygotowanych planszach swoje marzenia, wartości życiowe i cele na najbliższą przyszłość. Warsztaty zakończyły się indywidualną prezentacją swojej mapy marzeń każdej z uczestniczek. Nie mogło zabraknąć zarówno śmiechu jak i wzruszeń. Panie mogły choć przez chwile wrócić do czasów dzieciństwa, zatracić się we wspomnieniach i po prostu pomarzyć. Życzymy, aby wszystkie marzenia się spełnimy. Weekend zakończył koncert naszej grupy wokalnej dorosłych prowadzonej przez Panią Dominikę Wrzeszcz. Jak zwykle dziękujemy naszym utalentowanym i pełnym charyzmy wokalistom za cudowny wieczór!
Zapraszamy Państwa na seans filmowy w ramach DKF, z okazji Dnia Kobiet wyświetlimy film „Moja cudowna Wanda”, który odbędzie się 8 marca o godz. 19:00 w naszej sali widowiskowej GOK „Promyk”.


Ćwiczenia kobiet w GOK
Back To Top
Skip to content