Michał Kwaśny – w setną rocznicę urodzin

17 września 2019 roku mieliśmy zaszczyt otworzyć niezwykłą wystawę prac Michała Kwaśnego – artysty związanego z Bystrą – w setną rocznicę jego urodzin.
Niezwykłe zbiory udostępnione zostały przez Rodzinę Artysty. Liczne grono Gości miało okazję nie tylko obejrzeć wystawę ale również posłuchać niezwykłych opowieści o nieżyjącym już Artyście. Głos zabrała pani Dyrektor GOK “Promyk” Agnieszka Sech, Pani Teresa Bujarek – przedstawicielka Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, syn Artysty – Pan Leszek Kwaśny, córka Artysty – Pani Urszula Fleszar, Pan Leszek Dryja oraz Ks. Kanonik Jerzy Musiała – były proboszcz parafii w Bystrej Krakowskiej. Jako przedstawiciel Gminy Wilkowice obecny był osobiście Zastępca Wójta – Pan Jacek Zając.
Michał Kwaśny mieszkał i tworzył w Bystrej, a jego autorytetem artystycznym był Julian Fałat. Pamięć o Michale Kwaśnym jest niezwykle żywa nie tylko dzięki jego twórczości, ale również zachowana jest w sercach rodziny, przyjaciół i znajomych. Za podzielenie się z nami ciepłymi wspomnieniami oraz udostępnienie prac szczególne podziękowania kierujemy do Rodziny Artysty.