skip to Main Content

MIESIĄC Z MŁODYM KINEM POLSKIM

 Zapraszamy serdecznie na cykl czterech wtorkowych seansów, które zaprezentują Państwu różnorodne, nowe filmy młodych polskich reżyserów, podbijające serca widzów w kraju i za granicą.

Cykl otworzą „Piosenki o miłości”, czyli kameralna historia o uczuciach rodzących się między trzydziestokilkuletnim dobrze urodzonym warszawiakiem, a młodą kelnerką z prowincji. „Piosenki” to debiut fabularny Tomasza Habowskiego. Po seansie będziemy mieli okazję porozmawiać z tym niezwykle obiecującym młodym reżyserem.

W drugi wtorek miesiąca zapraszamy na historię opresji i odczłowieczenia młodych ludzi, przedstawiona w mrocznym dramacie „Monument” w reż. Jagody Szelc, jednej z najbardziej obiecujących reżyserek młodego pokolenia.

21 listopada obejrzymy „Silent Twins” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej, nagradzaną w kraju i za granicą prawdziwą historię czarnoskórych bliźniaczek, które przestały się komunikować werbalnie ze światem.

Nasz cykl zamknie film „Dzień, w którym znalazłem w śmieciach dziewczynę”, niezależny dramat science-fiction o Polsce przyszłości, w której panujący reżim wprowadza niewolnictwo. Po seansie spotkanie z reżyserem filmu Michałem Krzywickim i główną bohaterką Dagmarą Brodziak.

Bilety dostępne na www.biletyna.pl oraz w kasie GOK „Promyk”.

Plakat młode kino polskie
Back To Top
Skip to content