skip to Main Content

MUMIO W PROMYKU

W miniony piątek 21.10.22 r. w sali widowiskowej GOK „Promyk” został przedstawiony legendarny spektakl komediowy „Kabaret Mumio” w wykonaniu grupy teatralnej Mumio w składzie: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński oraz Jacek Borusiński. Było to autorskie przedstawienie Teatru Epty-a, oparte na własnych tekstach i muzyce zaprezentowane publiczności już prawie 1000 razy na scenach całego kraju. Przedstawienie zostało stworzone jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i metod teatru off-owego.
W tym roku grupa świętuje 24-lecie swojego autorskiego spektaklu.
 
Formacja Mumio zapewniła wszystkim tego wieczoru wspaniałą zabawę, prezentując na scenie specyficzny, nietypowy i wręcz absurdalny, a zarazem oryginalny rodzaj humoru. Występ z całą pewnością rozbawił wszystkich do łez i został bardzo dobrze przyjęty przez liczną publiczność zgromadzoną w naszym Ośrodku Kultury. Jeśli śmiech to zdrowie to na pewno wszyscy po takiej dawce bezkompromisowego humoru będziemy o wiele zdrowsi. Po spektaklu odbyło się bardzo miłe spotkanie z artystami grupy Mumio podczas którego mogliśmy ich poznać zarówno od strony zawodowej jak i prywatnej.
 
Dziękujemy całej formacji Mumio za rewelacyjny występ, a publiczności za liczną obecność i znakomitą atmosferę tego wieczoru.
Cieszymy się, że znaleźliśmy się w nielicznym gronie miejsc, w których wystąpili Artyści dzięki pozyskanym przez nich środków z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura – Interwencje. Edycja 2022. Mamy nadzieję, że przy kolejnej edycji również znajdziemy wśród wybrańców.
 
Poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
Back To Top
Skip to content