skip to Main Content

Nabór na zajęcia z DZIENNIKARSTWA ONLINE!

UWAGA!
Trwa nabór na zajęcia z programu unijnego, Cyfrowi Eksperci – DZIENNIKARSTWO ON-LINE (10-14 lat)
To zajęcia, dzięki którym Uczestnik szkolenia będzie sprawnie poruszał się w świecie social mediów, portali i serwisów internetowych.
Zajęcia rozwijają kompetencje medialne oraz wiedzę z zakresu grafiki reklamowej, autopromocji, wystąpień publicznych, kształtowania wizerunku.
Podczas zajęć zajmiemy się m.in.:
– efektywnym tworzeniem treści w social mediach: wizualnych: nagrania wideo, infografiki, fotografie
– bezpiecznym budowaniem wizerunku w sieci
 
Główne zagadnienia:
Dziennikarstwo online współcześnie: dlaczego warto być szybkim, budowanie marki swojego medium, jak zaistnieć w Google. Społeczeństwo obrazkowe.
Historie, które przykują uwagę. O czym pisać? Gdzie szukać tematów? Gatunki dziennikarskie. Zwięźle czy obszernie
Pozyskiwanie informacji i danych oraz kwestie prawne. Czym jest informacja publiczna. Tworzenie wniosku udostępnienie informacji publicznej. Powszechnie dostępne serwisy z danymi. Prawo autorskie. Odpowiedzialność, prawa i obowiązki dziennikarza.
– Angażowanie odbiorców i zwiększenie zasięgu: konkursy w social media, pokaż siebie i swój team, wirale, humor w postach, wykorzystywanie świąt nietypowych, wzywanie do działania, monitorowanie zasięgu.
Tworzenie własnego materiału video – wybieramy temat i tworzymy materiał: Jak zredagować internetową historię? Prezentacja aplikacji do wspólnej pracy nad materiałem, możliwości dzielenia się i komentowania etc. spinanie w całość
przygotowanego materiału, burze mózgów i wspólna ocena pomysłów, nanoszenie poprawek.
– Promocja swoich tekstów i kontakt z odbiorcami. Gdzie darmowo umieszczać swoje materiały? Jak założyć bloga? Promocja swoich materiałów na Facebooku i w Google.
 
Wiek uczestników: 10-14 lat
Ilość miejsc: 6

Liczy się kolejność zgłoszeń.
Cykl 30h lekcyjnych odbędzie się podczas 6, poniedziałkowych spotkań w godz. 16:00-20:00

Terminy spotkań:
07.11
21.11
28.11
05.12
12.12
19.12

Uwaga + dzieci biorące udział w projekcie Cyfrowi Eksperci, w zajęciach z programowania nie mogą brać udziału w zajęciach z DZIENNIKARSTWA ON-LINE.
Dziennikarstwo on-line
Back To Top
Skip to content