skip to Main Content

Odsłonięcie muralu – projekt „Street art na warsztat”

W sobotę 31 lipca 2021 r. oficjalnie zakończył się projekt „Street art na warsztat” prowadzony przez GOK „Promyk” w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
Przez pół roku młodzież z grupy Street_Mates wraz z koordynatorką projektu Elżbietą Fabirkiewicz pracowała nad przygotowaniem i wykonaniem muralu. Mural powstał pod okiem artysty – dr. Marka Głowackiego – na przystanku linii nr 57 w Bystrej i już od kilku tygodni cieszy nasze oczy i serca. Impreza finałowa została przygotowana samodzielnie przez młodzież – część oficjalna, odsłonięcie muralu, miała miejsce właśnie na ww. przystanku. Swoją obecnością zaszczycili nas znakomici Goście, między innymi: poseł na Sejm RP pan Przemysław Drabek, Wójt Gminy Wilkowice pan Janusz Zemanek, radny powiatu bielskiego pan Grzegorz Gabor, przewodniczący Rady Gminy Wilkowice pan Marcin Kwiatek, przewodniczący komisji ds. kultury, oświaty i spraw społecznych pan Antoni Kufel, sołtys Bystrej pan Piotr Pielesz, pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” Agnieszka Sech-Brzóska, architekt przystanku pan Jerzy Gleń oraz mieszkańcy naszej gminy. Na gości czekał poczęstunek przygotowany również samodzielnie przez młodzież. W Sali „Promyka” można było obejrzeć wystawę zdjęć oraz film z realizacji muralu, a przy okazji złożyć deklaracje wpłaty darowizny na konto akcji charytatywnej siepomaga.pl dla 19-letniej Julii Radzio z Buczkowic. W zamian za deklarację wpłaty można było otrzymać fantastyczne ręcznie rysowane naklejki.
Zabawa, balony z helem, kolorowe losy, pyszne drożdżówki i ciasta, a przede wszystkim duma z dobrze wykonanej pracy, mnóstwo pochwał i gratulacji dla wspaniałych „Street_Matesów” – tak wyglądało zakończenie projektu „Street art na warsztat”.
Program Równać Szanse
Uczestnicy projektu Street art na warsztat
Zdjęcie
Back To Top
Skip to content