skip to Main Content

Operetka na wynos – najpiękniejsze arie i duety z operetek wszech czasów

W czwartek 30 czerwca odbył się pierwszy w tym sezonie z cyklu letnich koncertów na tarasie. Jednak z powodu niesprzyjających warunków pogodowych przeniesiony został do sali widowiskowej naszego Ośrodka Kultury.

W niezwykłą podróż przez światowe przeboje operetkowe zabrało nas Stowarzyszenie Operetka Wrocławska w wykonaniu znakomitych śpiewaków: Liza Wesołowska – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Damian Domalewski – tenor oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica.

Wydarzenie muzyczne „Operetka na wynos” poprowadził Pan Maciej Michałowski. W programie koncertu nie zabrakło licznych anegdot związanych z lekką odmianą opery, a artyści zaprezentowali najpiękniejsze oraz największe arie i duety z operetek wszechczasów, a także czardasze, walce i foxtrotty. Nie mogło zabraknąć bisów dla publiczności, która została zachęcona do wspólnego śpiewania.

Wydarzenie miało formę spektaklu familijnego dlatego również dzieci poznały znane fragmenty z operetek i muzyki baletowej okraszone pięknymi kostiumami, a po koncercie otrzymały kolorowanki zawierające ciekawostki, rebusy i krzyżówki związane ze sztuką operetkową.

Dziękujemy Stowarzyszeniu Operetka Wrocławska za wspaniały koncert, a publiczności za tak liczne przybycie i wesołą atmosferę.
Wydarzenie zorganizowane zostało w ramach zadań publicznych i współfinansowane ze środków Gminy Wilkowice.
 
 
Back To Top
Skip to content