skip to Main Content

#SolidarnizUkrainą – Pomoc Ukrainie

W obliczu wojny ukraińsko-rosyjskiej wywołanej napaścią Rosji na niepodległe państwo nie możemy być bierni. Wiemy, że na terenie naszej gminy Wilkowice osiedliły się rodziny ukraińskie wraz z dziećmi. W związku z zaistniałą sytuacją oferujemy dla nich darmowy pobyt w naszym Ośrodku Kultury. Prosimy o udostępnianie tej informacji potrzebującym rodzinom, w których są dzieci w wieku 3-18 lat. Ruszamy od 14 marca i będziemy działać do odwołania od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. A już w piątek 11 marca o godz. 12:00 zapraszamy na bajkę w języku ukraińskim.

Zapisy dzieci (imię, nazwisko, wiek) prosimy zgłaszać pod numerem telefonu 33 817 07 73 lub osobiście w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk”.

Pracownicy naszego Ośrodka Kultury dołożą wszelkich starań, by zapewnić Dzieciom czas wolny, ale prosimy także o wsparcie Państwa.
Poszukujemy wolontariuszy i tłumaczy, ludzi którzy mogą poprowadzić różnego rodzaju zajęcia dla dzieci, którzy by nas wsparli.

Posiadamy na początek gry planszowe, puzzle, materiały plastyczne. Udało się zorganizować również posiłek.
Ale dużo pracy jeszcze przed nami, dlatego chcielibyśmy uruchomić zbiórkę, w której prosimy wszystkich Państwa o książki i bajki / filmy w j. ukraińskim, różnego rodzaju zabawki (klocki, gry itd.) do wykorzystania na zajęciach na miejscu oraz do rozdania dzieciom.

Prosimy o udostępnienie i dziękujemy za okazaną pomoc.
Plakat zajęciowy dla dzieci z Ukrainy
Back To Top
Skip to content