skip to Main Content

Wernisaż Pani Beaty Szermańskiej-Morgenstern pt. „NIE-POKÓJ”

W ostatnią środę w naszym Ośrodku, odbył się wernisaż wystawy wyjątkowej artystki, Pani Beaty Szermańskiej-Morgenstern pt. „NIE-POKÓJ”.
W sztukach plastycznych, a szczególnie w malarstwie, znalazła najlepszy sposób na przedstawienie swojej wizji świata. Wystawa przedstawia wynik przemyśleń autorki z ostatnich trzech lat.
Prace, które pozwoliły artystce przejść przez okres bólu, zapraszają nas do zadumy. Na wystawie znajdują się także obrazy, które uzyskały wyróżnienie na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2021 roku.
Ta bardzo osobista prezentacja, tworzona w momentach zwątpienia jest równocześnie pozytywną refleksją nad życiem i rozmową z Bogiem. Jest to rodzaj Katharsis – oczyszczenia. Ten twórczy NIE-POKOKÓJ podkreślony jest techniką „frottage” i „grottage” – przecierania warstw malarskich. Wystawę dopełniła niezwykle interesująca prezentacja multimedialna.
Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a Pani Beacie gratulujemy tej wyjątkowej wystawy, „NIE-POKOJU”, który staje się pokojem.
Back To Top
Skip to content