Za nami kolejny kiermasz bożonarodzeniowy!

11 grudnia był to szczególny dzień w Gminnym Ośrodku Kultury „Promyk”. Cały budynek wypełniła świąteczna aura, w powietrzu unosił się korzenny zapach, a w tle rozbrzmiewały kolędy. Na naszych drzwiach zawisła jemioła, a oko cieszyła wielka, kolorowa choinka. To właśnie w ten dzień przybyli do nas wystawcy wraz ze swoim rękodziełem na tegoroczny kiermasz rękodzieła bożonarodzeniowego!

Odwiedzający nas w tym dniu goście, mieli możliwość podziwiania i zakupienia pięknych, ręcznie robionych rzeczy takich jak czapki, ozdoby na choinkę, ozdoby świąteczne, biżuterię, zabawki, wyroby ceramiczne, akcesoria dla psów i wiele, wiele innych! Na dolnej sali zapanowała magiczna, świąteczna atmosfera, nie zabrakło rozmów, śmiechu oraz wspólnego popijania ciepłej herbaty.

Ten czas dodatkowo umilił nam kolędowy występ pani Weroniki Szczepaniak przy akompaniamencie pianina. Kolędy zaśpiewały również dzieci z grupy wokalnej Crazy Tones. Pasjonaci robótek ręcznych, niezależnie od wieku, mogli wziąć udział w warsztatach bożonarodzeniowych, które poprowadziła pani Liliana Pleńkowska. Uczestnicy wykonali ozdoby świąteczne takie jak aniołki, choinki czy wianki. Wszystkiemu towarzyszyła piękna, biała zima oraz śnieg, który mogliśmy podziwiać zza okien sali.

Dodatkowo mieliśmy wyjątkowe szczęście w tym dniu… ponieważ odwiedził nas Święty Mikołaj! Ten najprawdziwszy Święty Mikołaj, co miały okazję sprawdzić nasi najmłodsi goście ciągnąc go za białą, długą brodę. Jak się okazało, wszystkie dzieci były grzeczne w tym roku, więc nasz wyjątkowy gość nie szczędził im prezentów.
Wizycie Świętego Mikołaja towarzyszył spektakl dla dzieci, w którym mogły one posłuchać o codziennej pracy dwóch strudzonych kominiarzy, którzy w kominie natknęli się na dwa bałwany. Również i na naszej sali widowiskowej nie zabrakło śmiechu i radości, tego wyjątkowego i najszczerszego, ponieważ dziecięcego.
Podczas wydarzenia zostały wręczone nagrody wszystkim tegorocznym laureatom konkursu plastycznego na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. Święty Mikołaj był pod wrażeniem zdolności plastycznych naszych dzieci!

Ten wyjątkowy dzień zakończył koncert kolęd w wykonaniu grupy wokalnej dorosłych. O tym, że nasi podopieczni mają talent, wiemy już od dawna, więc i tym razem byliśmy dumni z ich występu.

Dziękujemy wszystkim przybyłym w tym dniu gościom! Dziękujemy wystawcom, wokalistom małym i dużym, aktorom oraz instruktorom. Dziękujemy Świętemu Mikołajowi, że znalazł czas i na swojej mapie odnalazł Bystrą. Dziękujemy również Kołu Gospodyń Wiejskich z Bystrej, za słodki upominek, który umilił nam i naszym gościom dzień. I przy okazji wszystkim Wam życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT!