skip to Main Content

Spotkanie z aktorką Anitą Jancią-Prokopowicz

22 listopada w GOK „Promyk” w ramach projektu „Kultura jest wszędzie”- II edycja Kultura Dostępna odbyło się spotkanie z aktorką Teatru Polskiego, Anitą Jancią-Prokopowicz „Monodram Wanda i inne projekty”. Rozmowę poprowadziła Pani Aleksandra Mrzyk-Sylwestrzak.
Pani Anita to jedna z najciekawszych twarzy młodego pokolenia w Polsce. Jest znaną aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Występuje w najchętniej oglądanych polskich serialach tj. „M jak Miłość” czy „Barwy Szczęścia”. Znana jest również z produkcji filmowych m.in. ”Dzień kobiet” i ”Negatyw”. W dużym stopniu ukształtował ją teatr. Ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia na scenie.

Pani Anita urodziła się i wychowała w Bielsku-Białej, ukończyła aktorstwo w Łodzi, a pracuje w Warszawie. Prywatnie jest osobą pełną ciepła i serdeczności, a jednocześnie kobietą bardzo zorganizowaną, silną i zdeterminowaną. Jej dusza potrzebuje wyzwań. Jak na góralkę przystało uwielbia adrenalinę, góry i sport.
Podczas spotkania Pani Anita opowiedziała o swojej wieloletniej twórczości i aktorskim warsztacie. Głównym punktem rozmowy był spektakl wystawiany w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej -monodram „Wanda” przedstawiający poruszającą historię Wandy Rutkiewicz, polskiej himalaistki, która wytyczała nowe ścieżki w himalaizmie. Rola „górskiej feministki”, którą zagrała Pani Anita w tym przedstawieniu była dla aktorki wspaniała przygodą i wprowadziła wiele wewnętrznych zmian w jej życiu. Spotkanie z naszym gościem dostarczyło nam dużo pozytywnych emocji i inspiracji.

Dziękujemy wszystkim za obecność, Pani Anicie za pełną refleksji rozmowę, a Pani Aleksandrze Mrzyk za zorganizowanie i poprowadzenie spotkania.
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu z Funduszu Promocji Kultury.
Beneficjentem programu było Stowarzyszenie Protalent, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kultura Dostępna.
Back To Top
Skip to content