skip to Main Content

DKF – „Hiszpański romans”

28 marca (wtorek) o godz. 19:00 „DKF – Hiszpański romans”, reż. W. Allen, komedia romantyczna, USA/Włochy/Hiszpania, 2020 r. 

Amerykańskie małżeństwo wybiera się na Festiwal Filmowy w San Sebastian, gdzie daje się ponieść magii wydarzenia i urokowi miasta.

Mort Rifkin jest emerytowanym profesorem filmoznawstwa, który nie przepada za amerykańską klasyką, preferując spotkania z prawdziwymi autorami typu Ingmar Bergman, Luis Buñuel czy Jean-Luc Godard. Jest z nimi zżyty do tego stopnia, że gdy przyjeżdża wraz z pracującą w Public Relations żoną na festiwal filmowy w San Sebastián, woli przerabiać w głowie ich dzieła, niż uczestniczyć w imprezie świętującej piękno X Muzy. Być może dlatego, że mimo wielu lat prób Mort nie napisał wciąż genialnej książki, którą powinien był do tej pory napisać, a każda porażka w spotkaniu wyobraźni z niezapisaną stroną tworzyła w jego umyśle nowe neurozy. Gdy nasz przyszły literat i znawca kina odkrywa, że jego żona woli młodszych i „z dokonaniami”, serce krwawi mu z żalu. Na szczęście spotyka uroczą hiszpańską kardiolożkę, która, jak się okazuje, także żyje w nieudanym małżeństwie. Czy ta dwójka będzie w stanie sobie wzajemnie pomóc? I co ważniejsze, czy Mort przekona się do współczesnego kina?

Mort szybko zauważa, że Sue jest zafascynowana swoim podopiecznym oraz że to zainteresowanie wykracza poza czysto zawodowe ramy. W ich małżeńskiej relacji pojawia się kryzys. Pewnego dnia Mort trafia na wizytę do pięknej lekarki, która podziela jego zainteresowania i spojrzenie na świat. Nowo poznana kobieta również tkwi w trudnym związku – jej mąż jest malarzem o bardzo porywczym temperamencie. Czy za sprawą nowej znajomości Mort odnajdzie nadzieję i optymistycznie spojrzy w przyszłość? W życiu, jak w kinie – wszystko jest możliwe!

 

Po seansie zapraszamy do dyskusji.

Uwaga! od marca 2023 r., w związku z koniecznością pozyskiwania przez GOK dodatkowych środków finansowych, seanse DKF „Promyk” będą odpłatne.

Członkowie DKF  –  bilety w cenie 8 zł. Zapisz się do Klubu tutaj

Dla widzów niezrzeszonych bilety w cenie 12 zł.

Bilety do kupienia w kasie, w biurze GOK Promyk.

Kasa czynna w:

poniedziałki 10:00-11:00

środy 16:00-17:00

lub przez portal biletyna.pl

Zapraszamy serdecznie!

Plakat Hiszpański romans
Back To Top
Skip to content