skip to Main Content

Kameruński Klub Podróżnika

Wczoraj, podczas ostatniego w tym roku Klubu Podróżnika, mogliśmy rozgrzać się, w ten zimowy wieczór historią Kamerunu.
 
Pan Guy Berenger Guehelaa Patcheupa, opowiedział nam niezwykle poruszającą historię swojego życia w tym kraju. Przytoczył trudną historię swojego dzieciństwa i młodości.
 
Choć jego historia jest niełatwa, to pomimo tego Pan Berenger zaraził nas swoim optymizmem, pogodą ducha i niezłomną wiarą w każdy cel, który stawia sobie w swoim życiu. Opowiedział nam o książce, którą napisał do młodzieży, budzącą ich świadomość, by walczyli o siebie w tym niełatwym świecie.
 
Pan Berenger dzięki swojej wierze i niezwykłej determinacji, pokonał wszelkie przeszkody i rozpoczął, dwa miesiące temu kolejny etap swojego życia, w Polsce.
Podczas tego niezwykłego spotkania, usłyszeliśmy historię Kamerunu, dowiedzieliśmy się wiele o kulturze, jedzeniu, pracy, rolnictwie, rybołówstwie czy ustroju politycznym jaki panuje w tym kraju.
Każdy mógł też obejrzeć ręcznie robione różne gadżety z Kamerunu, jak również mogliśmy posmakować pysznych orzeszków z kukurydzą.
Dziękujemy Panu Berengerowi za tak niezwykłe spotkanie i życzymy wielu dalszych sukcesów, jak również miłego przyjęcia przez Polaków.
 
Panu Januszowi, dziękujemy za tłumaczenie spotkania z języka francuskiego na język polski, a Państwu dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie, już w nowym roku, które odbędzie się we wtorek 10.01.2023, a tematem będzie GRENLANDIA, o której opowie Pan Mirosław Cieszewski.
Back To Top
Skip to content