skip to Main Content

Klub Podróżnika – Grenlandia

Na ostatnim Klubie Podróżnika (10 stycznia) mieliśmy przyjemność gościć Pana Mirosława Cieszewskiego, kapitana jachtowego, który zabrał nas w rejs na Grenlandię.
Grenlandia to wyjątkowe miejsce, w które dotarło nie wielu z nas, w czym utwierdził nas nasz prelegent. Jest to kierunek trudno dostępny, omijany przez turystów, ale jakże piękny w swojej surowości. Pan Mirosław zabrał nas w miejsca, gdzie dotrzeć można tylko drogą morską. Podczas spotkania mieliśmy okazję zapoznać się z tamtejszą florą i fauną, również z niedźwiedziami polarnymi oraz wielorybami. Krajobraz towarzyszący podróży na Grenlandię, to niezliczona ilość gór lodowych, przybierających najróżniejsze kształty. Obrazek tak piękny, a zarazem niosący ze sobą wielkie niebezpieczeństwo.
Dziękujemy Panie Mirosławie, za szczegółową prelekcję, piękne zdjęcia, wiele ciekawostek oraz za poświęcony czas! A Państwu dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie – 7 lutego, w ramach Klubu Podróżnika, tym razem do Wietnamu, gdzie zabierze nas Pan Paweł Kliś.
Zdjęcia pochodzą ze zbiorów pana Mirosława Cieszewskiego.
Back To Top
Skip to content