skip to Main Content

Koncert inauguracyjny IV Tydzień Tańca

W poniedziałek, 16 maja odbył się koncert inauguracyjny grup tanecznych z okazji TYGODNIA TAŃCA w GOK „Promyk”. W tym roku  była to IV edycja i jest to dowód na to, że coroczny Tydzień Tańca stał się już tradycją i wpisał się na stałe w nasz kalendarz kulturalny. Dziękujemy kuratorowi festiwalu – Łukaszowi Holi, za reżyserię, scenografię, wielkie zaangażowanie i coroczną organizację Tygodnia Tańca oraz Paulinie Kachel za ogromną pomoc w przygotowaniach.

Wspominając koncert… cóż to było za wydarzenie! Motywem przewodnim tegorocznego festiwalu tanecznego był HIP-HOP. Imprezę, jak zawsze na wesoło poprowadził Łukasz Hola – kurator festiwalu oraz Dawid Alien Falędysz – gość specjalny wydarzenia. Promykową scenę rozgrzały występy naszych grup tanecznych, ich instruktorów oraz gości specjalnych. A jak wyglądał repertuar?

Pierwszy pokaz należał do naszych najmłodszych talentów – grup tańca nowoczesnego CANDY KIDS oraz OGNIKÓW, prowadzonych przez Paulinę Pinkę Kachel, w zastępstwie Karolinę Kanik i Alicję Karnaś. Dziewczynki z Candy Kids, dzięki swojej energii i kolorowym pomponom, wprowadziły publiczność w wesoły i radosny nastrój. Ogniki „rozniosły” scenę w stylu hip-hop, gdzie nie zabrakło nawet „solówki” w wykonaniu 9-letniego Pawła.

Dalej, w rytmie latino zaprezentowała się również nasza kobieca formacja LATINO SOLO Promykowe Ladies, prowadzona przez Kamilę Klimont. Panie mogły liczyć na gromkie brawa ze strony publiczności, zwłaszcza jej męskiej części J

W dalszej części pokazu scena należała do Marceliny Hernik oraz jej partnera, którzy zatańczyli bachatę. Historia opowiedziana za pomocą tańca? Oni wiedzą jak to zrobić!

Gdyby komuś jeszcze było mało… na scenę dancehall-owym krokiem wkroczyła grupa SUN LIGHTS, prowadzona pod okiem Pauliny Kachel i Karoliny Kanik. Dziewczynki czerpią z tańca tyle radości, że nie sposób było nie podrygiwać razem z nimi.

Pierwszą część pokazu zamknęła nasza grupa DGF Crew, która zatańczyła razem ze swoimi prowadzącymi Pauliną Pinką Kachel i Karoliną Kanik. Dziewczyny jak zawsze zmiotły scenę i wbiły widzów w siedzenia, łącząc ze sobą styl hip-hop, dancehall, sensual dance a nawet twerk. Pokaz zakończyło zamknięcie kurtyny…

Chwila ciszy, krótkie napięcie… i kurtyna! A na scenie? Kadr rodem z filmu o słynnym agencie 007 oraz wspaniałe show taneczne w wykonaniu zespołów Łukasza Holi – Hola Dance oraz Hola’s Angels. Tak rozpoczęła się druga część koncertu inauguracyjnego IV Tygodnia Tańca!

Zaraz za nimi na scenę wkroczyła hip-hopowa grupa taneczna CZAJSQAD prowadzona przez Paulinę Pinkę Kachel oraz Alicję Karnaś, która znów wprowadziła publikę w klimat festiwalu i naprowadziła na hip-hopowe tory.

W dalszym ciągu na naszą scenę weszła drobna i skromna dziewczyna, od tak.. na rękach! To Ala, nasz gość specjalny, uczennica Dawida Falędysza. Swoimi umiejętnościami zawstydziła chyba wszystkich na sali prezentując styl break dance.

Po świetnym występie Ali, na scenie pojawił się kolejny damski super duet – Paulina Pinka Kachel i Karolina Kanik, które zatańczyły to co kochają najbardziej, czyli nic innego jak dancehall.

Po gorącym występie dziewczyn na scenie swój jive zaprezentowała grupa Hola Dance, wraz z prowadzącym. Było wesoło i kolorowo.

Występem kończącym koncert był pokaz grupy BASHY GYAL SQUAD ze Szkoły Tańca Cubana w Bielsku-Białej. Dziewczyny zatańczyły gościnnie na naszej scenie, i mamy nadzieje, że nie po raz ostatni!

Tak zakończył się tegoroczny koncert inauguracyjny IV TYGODNIA TAŃCA. Na sam koniec swoje podziękowania oraz słowa uznania złożyła Pani Dyrektor GOK „Promyk” Agnieszka Sech-Brzóska oraz Wójt Gminy Wilkowice Janusz Zemanek. My chcielibyśmy podziękować naszej wspaniałej widowni, która tak licznie dopisała. Dziękujemy również wszystkim instruktorom, występującym tancerzom i gościom specjalnym za udział i uświetnienie tego wydarzenia.

PS. Dziękujemy uczestnikom grupy fotograficznej za wspaniałe zdjęcia!


Grupy taneczny
Fot. Jakub Krajewski
Back To Top
Skip to content