skip to Main Content

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rok


Do 30 września br. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Należy pamiętać, że wzięcie udziału w spisie jest naszym ustawowym obowiązkiem.
Ze względu na pandemię na tą chwilę rachmistrzowie nie wychodzą w teren.
W obecnej sytuacji można skorzystać z jednej z 4 dostępnych metod spisu:
1) samospis poprzez aplikację na stronie www.spis.gov.pl,
2) spisanie się dzwoniąc na numer infolinii spisowej pod nr: 22 279 99 99,
3) można także poczekać aż rachmistrz sam do nas zadzwoni,
4) można poprosić o możliwość skorzystania ze stanowiska do samospisu w Urzędzie Gminy. (Jak sama nazwa wskazuje zostanie nam udostępniony komputer do samodzielnego spisania się w aplikacji. Jeżeli jednak mają Państwo problem z obsługą komputera pracownik urzędu Państwu pomoże).
Sam spis trwa do 30 września ale na uwadze trzeba mieć fakt, iż możliwość samospisu mija w momencie kiedy zadzwoni do Państwa Rachmistrz Spisowy.
Dzwoniącego do Państwa Rachmistrza można zweryfikować dzwoniąc do Urzędu Gminy lub na stronie internetowej www.spis.gov.pl – sprawdź tożsamość rachmistrza.
Obowiązkiem wzięcia udziału w spisie są objęte także osoby mieszkające za granicą, które nie wymeldowaly się z pobytu stałego w Polsce.
Pamiętajmy, że za odmowę udziału w NSP zgodnie z ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. grozi kara grzywny do 5 tyś. zł a o wysokości kary orzecze sąd.
Poniżej przedstawiamy numery telefonów, z których dzwonić może do Państwa rachmistrz.

Back To Top
Skip to content