skip to Main Content

Plener akwarelowy 2020

W dniach 20-22 lipca 2020 odbył się plener akwarelowy.
Pierwszy dzień pleneru potrzebny był na „rozmalowanie” i poznanie techniki. Pogoda była bardzo kapryśna, więc spędziliśmy ten dzień nie oddalając się od „Promyka”. Mimo wszystko i tak już pierwszego dnia powstały bardzo udane prace, a uczestnicy pleneru nabrali odwagi i doświadczenia.
Tematem kolejnego dnia była „Fałatówka”. Poprzeczka została podniesiona, bo bryła budynku i jego otoczenie wcale nie są łatwe. Wszyscy uczestnicy pleneru poradzili sobie doskonale. Na tyle dobrze, że przypadkowi przechodnie proponowali zakup prac! Symbol historii i kultury Bystrej – Muzeum Juliana Fałata – pięknie prezentuje się na powstałych na plenerze obrazach! Warto je obejrzeć nie tylko w kontekście artystycznym, ale również historycznym – w tym roku Bystra obchodzi swoje 450 urodziny!
Kolejnym tematem był zabytkowy kościół Św. Barbary w Mikuszowicach. To dopiero było wyzwanie! Dzięki profesjonalnym uwagom i wsparciu ze strony prowadzącego również i z tym wszyscy poradzili sobie doskonale.
Trzy plenerowe popołudnia spędziliśmy w bardzo ciepłej atmosferze pełnej spokoju i twórczego skupienia. Warto było poświęcić czas na kontakt z farbami, piękną Bystrą i sztuką! Plener adresowany był nie tylko do osób, które potrafią już malować akwarelami, ale również do tych, które chciałyby spróbować. Już teraz zapraszamy na kolejne plenery!

Plener akwarelowy Akcja Lato 2020
zdjęcie
Back To Top
Skip to content