Wernisaż Stowarzyszenia Plastyków Ondraszek – Wilamowickie wspomnienia

W miniony piątek 9 września w GOK „Promyk” odbył się wernisaż Stowarzyszenia Plastyków „Ondraszek”. Tematem wystawy prac malarskich były „Wilamowickie wspomnienia”. Artyści zaprezentowali w swoich obrazach wspaniałe pejzaże i piękno natury, które mogli podziwiać podczas wyjazdu plenerowego do urokliwej miejscowości Wilamowice. Po przemowach i ciepłych wpisach do księgi pamiątkowej, spędziliśmy miło czas popijając herbatę i delektując się przepięknymi obrazami i rozmowami.

Stowarzyszenie Plastyków „Ondraszek” jest najstarszym Stowarzyszeniem na Podbeskidziu. Warto wspomnieć, że rok 2022 jest rewolucyjny dla wszystkich jego członków, ponieważ to właśnie w tym roku siedziba stowarzyszenia została przeniesiona z Bielska-Białej do, jak mawiają, „gościnnych” Wilkowic. Artystów łączy wspólna pasja oraz umiłowanie do naszej krainy. Uprawiają malarstwo sztalugowe, akwarelowe, rysunek, rzeźbę i piszą poezję. Są przedstawicielami różnych ciekawych zawodów. Uwielbiają wyjścia w plener, a podczas takich spotkań zostawiają wszelkie codzienne problemy i cieszą się wspólnym komplementowaniem piękna tego świata.

Twórcami wystawy „Wilamowickie wspomnienia” są : Barbara Maria Adamiec, Barbara Adamiec, Janina Bużko, Bożena Gielata, Jolanta Kosińska, Emilia Olma, Alicja Smoczyńska, Elżbieta Tabisz-Mrozik , Alina Tomczak, Irena Zolich oraz Eustachy Matejko, a gościnnie również: Jolanta Bukowczan i Romuald Romańczyk.

Bardzo dziękujemy artystom za udostępnienie swoich prac oraz wszystkim gościom za przybycie.
Wystawa znajduje się w dolnej sali Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” i będzie do Państwa dyspozycji do końca września. Zapraszamy!