skip to Main Content

Brzmienie i opowieści z Mistycznej Syberii

W ubiegłą niedzielę (6 listopada) w GOK „Promyk” obchodziliśmy zaduszkowy wieczór, który według tradycji zbiega się z ludowymi uroczystościami ku czci i pamięci zmarłych. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, naszymi gośćmi byli genialni artyści – Arun Milcarz oraz Monika Marotti. W pierwszej części wieczoru wysłuchaliśmy multimedialego stand-upowo – filmowego wystąpienia Aruna Milcarza pt. „Brzmienie i opowieści z Mistycznej Syberii”. „Mistyczna Syberia”, jak zdołaliśmy się przekonać, to podróż niezwykła, nie tylko ze względu na destynację, ale również na przestrzeń duchową, filozoficzną i ezoteryczną. Prowadzący pokazał i opisał nam z największymi szczegółami swoją podróż do rodziny Baira Rinczinowa, buriackiego szamana, z którą miał okazję mieszkać przez kilka miesięcy. Całe spotkanie to szczegółowy dokument sporządzony przez samego autora, w którym nie brakuje zdjęć i filmów szamańskich obrzędów i rytuałów, ale i scen z życia codziennego całej rodziny.
 
W drugiej części wydarzenia podziwialiśmy występ wokalno-teatralny Moniki Marotti, która uświetniła go swoim białym śpiewem. Śpiew gardłowy jest to technika wokalna typowa dla muzyki ludowej, która idealnie wpisała się w całość i klimat wieczoru zaduszkowego. Jesteśmy pod wrażaniem gry aktorskiej pani Moniki, która wprowadziła w zdumienie wszystkich uczestników wydarzenia.
 
Na koniec oboje artystów chętnie zostało, by porozmawiać z publicznością i odpowiedzieć na nurtujące ich pytania. Zachęcamy do zapoznania się również z twórczością literacką pana Aruna, który jest autorem kilku książek, m.in. opisujących swoje podróże. Dziękujemy za możliwość przeżycia czegoś tak wyjątkowego! Zapraszamy na krótką fotorelację z wydarzenia.
 
Back To Top
Skip to content