skip to Main Content

STREET-ART na warsztat

Miło nam poinformować, że Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności przyznała dotację dla Gminnego Ośrodka Kultury „Promyk” w Regionalnym Konkursie Grantowym Programu Równać Szanse 2020 administrowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży na realizację projektu „Street art – na warsztat”.

W trakcie jego realizacji – od lutego do lipca 2021 – młodzież będzie mogła wykazać się różnego rodzaju talentami (artystycznymi, organizacyjnymi, społecznymi) oraz dzięki praktyce pod okiem profesjonalistów – nabyć nowe umiejętności. Stawiamy również na integrację i dobrą zabawę.

OPIS PROJEKTU:
Wiodącą tematyką projektu jest street art uzupełniony o dodatkowe elementy, tj. zajęcia integracyjne, plener fotograficzny, warsztaty małych form graficznych, konsultacje z grafiki komputerowej, poprowadzone przez absolwentów uczelni artystycznych, pedagogicznych oraz profesjonalnych grafików i fotografów.
Młodzież weźmie udział w warsztatach artystycznych, a następnie samodzielnie spróbuje swoich sił w tworzeniu muralu. Celem warsztatów będzie integracja, nauka pracy w grupie i organizacji pracy, ale także poznanie w praktyce tajników warsztatu pracy współczesnych artystów. Efektem będzie podniesienie
kompetencji młodzieży w zakresie obróbki fotografii, grafiki komputerowej i warsztatowej, umiejętności współpracy z organizacjami oraz zwiększenie wiary młodych we własne siły i możliwości.
Zakończenie projektu będzie spotkaniem otwartym dla mieszkańców, podczas którego nastąpi pokaz taneczny (hip-hop), prezentacja reportażu z działań młodzieży, podziękowania osobom i instytucjom wspierającym projekt. Jednym z elementów wieńczących projekt będzie również aukcja charytatywna (na wspólnie wybrany przez młodych cel) prac wykonanych przez młodzież podczas realizacji projektu. Na finale planowana jest również prezentacja muralu powstałego na terenie gminy. Spotkania będą się odbywały z częstotliwością co najmniej raz na dwa tygodnie w terminach, które ustalimy wspólnie. W razie konieczności pracy zdalnej część zajęć, szczególnie w początkowym okresie, przewidziana jest na platformie zoom.
plakat informacyjny
plakat informacyjny
Street-art-info
Street-art-info
Back To Top
Skip to content